Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları İspaniyada təlimdə iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 07 İyun 2019 11:22
Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları İspaniyada təlimdə iştirak etdilər
Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC “Azərbaycan universitetlərində keyfiyyət təminatı mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi” layihəsi çərçivəsində Alikante Universitetində təlimdə iştirak etdilər.
İyunun 3-dən 7-dək davam edən təlimdə Təhsil Nazirliyinin, Azərbaycanın 11 universitetinin və Avropanın 4 universitetinin nümayəndələri təmsil olundular.
Təlim universitetlərin Avropa standartlarına uyğun SWOT təhlilinin aparılması, tədris proqramlarının yazılması, İspaniyanın Milli Keyfiyyət təminatı sistemi və təcrübəsi, effektiv qiymətləndirmə, universitetlərin əsas fəaliyyət göstəriciləri, innovativ tədris-təlim və akkreditasiya mövzularına həsr edildi.
Sumqayıt Dövlət Universiteti tərəfindən təlimlərdə Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynura Yəhyayeva, Proseslərin avtomatlaşdırılması kafedrasının müdiri professor Cavanşir Məmmədov, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova və Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının laborantı Nihad Hüseynov iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | Сотрудники Сумгаитского государственного университета участвовали в тренингах в Испании
Сотрудники Сумгаитского государственного университета участвовали в тренингах в Испании
Сотрудники СГУ в рамках проекта «Создание и развитие центров по обеспечению качества в университетах Азербайджана» ERASMUS+EQAC, финансируемого Европейской комиссией, приняли участие в тренингах в Университете Аликанте.
В тренинге, проводившемся с 3-го по 7-ое июня, принимали участие представили Министерства образования Азербайджанской Республики, 11 азербайджанских университетов-партнёров и 4 европейских университета.
Тренинги были посвящены изучению проведения SWOT–анализа соответственно европейским стандартам, составлению учебных программ, опыта и системы обеспечения национального качества Испании, эффективного оценивания, основных показателей деятельности университетов, инновативного обучения, преподавания и аккредитации.
Со стороны Сумгаитского государственного университета в тренингах участвовали проректор по организации учебного процесса и технологиям обучения доцент Натиг Талыбов, декан факультета Экономики и управления доцент Айнура Яхъяева, зав. кафедрой автоматизации процессов профессор Джаваншир Мамедов, зав. Отделом международного сотрудничества Самира Мамедова, лаборант кафедры азербайджанского языка и методики его преподавания Нихад Гусейнов.