Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları İspaniyada təlimdə iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 07 İyun 2019 11:22
Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları İspaniyada təlimdə iştirak etdilər
Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC “Azərbaycan universitetlərində keyfiyyət təminatı mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi” layihəsi çərçivəsində Alikante Universitetində təlimdə iştirak etdilər.
İyunun 3-dən 7-dək davam edən təlimdə Təhsil Nazirliyinin, Azərbaycanın 11 universitetinin və Avropanın 4 universitetinin nümayəndələri təmsil olundular.
Təlim universitetlərin Avropa standartlarına uyğun SWOT təhlilinin aparılması, tədris proqramlarının yazılması, İspaniyanın Milli Keyfiyyət təminatı sistemi və təcrübəsi, effektiv qiymətləndirmə, universitetlərin əsas fəaliyyət göstəriciləri, innovativ tədris-təlim və akkreditasiya mövzularına həsr edildi.
Sumqayıt Dövlət Universiteti tərəfindən təlimlərdə Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynura Yəhyayeva, Proseslərin avtomatlaşdırılması kafedrasının müdiri professor Cavanşir Məmmədov, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova və Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının laborantı Nihad Hüseynov iştirak etdilər.

Home | News | ASSOCIATES OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY ATTENDED THE TRAINING IN SPAIN
The associates of Sumgayit State University took part in the training at Alicante University within the ERASMUS + EQAC project “Establishment and Development of Quality Assurance Centers in Azerbaijani Universities”, financed by European Commission.
The training was attended by representatives of Education Ministry, 11 universities of Azerbaijan and 4 universities of Europe from June 3 to 7.
The training was devoted to conducting SWOT analysis in accordance with European standards, writing teaching programs, National Quality Assurance system and experience of Spain, effective evaluation, main activity indicators of universities, innovative teaching and accreditation.
Vice-rector on Teaching Organization and Training Technologies docent Natig Talibov, dean of the Economics and management faculty docent Aynura Yahyayeva, head of Process automation department prof.Javanshir Mammadov, chairwoman of International Cooperation department Samira Mammadova and lab assistant of Department of Azerbaijani language and its teaching methods Nihad Huseynov represented Sumgayit State University in the training.