Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız PETRA layihəsi çərçivəsində Təşviqat konfransında iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 21 May 2019 13:09
Əməkdaşlarımız PETRA layihəsi çərçivəsində Təşviqat konfransında iştirak etdilər
Mayın 20-də “Azərbaycan universitetlərində tədris və təlimdə mükəmməliyin təşviqi” ERASMUS+PETRA layihəsi çərçivəsində Xəzər Universitetində Təşviqat konfransı keçirildi. Konfrasnın məqsədi ölkənin digər ali təhsil müəssisələrində həyata keçirilən layihələr haqqında məlumatların geniş ictimaiyyətə çatdırılması və tanıdılması idi. Konfransda bir çox ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri ilə yanaşı, Milli Erasmus+ ofisinin direktoru Pərviz Bağırov və ofisin əməkdaşı Zəfər Həsənov iştirak etdilər.
Konfrans zamanı Azərbaycanda icra edilən PETRA, EQAC, POWER, LPEB, ASOP və s. beynəlxalq layihələr haqqında təqdimat oldu. Keçirilən görüşdə layihənin gedişi, indiyə qədər görülən işlər, layihə çərçivəsində Azərbaycan universitetlərində Təlim və Tədris Mərkəzinin və elektron laboratoriyanın yaradılması, layihə çərçivəsindəki konfranslar, qarşıya çıxan problemlər və görüləcək işlər haqqında müzakirələr aparıldı.
Konfransda Sumqayıt Dövlət Universitetini Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri t.f.d Samirə Məmmədova və həmin şöbənin metodisti Aliyə Xəlilbəyli təmsil etdilər.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ приняли участие в конференции в рамках проекта PETRA
20 мая в рамках проекта ERASMUS+PETRA «Стимулирование совершенства в обучении и преподавании в азербайджанских университетах», в Университете Хазар была проведена конференция. Целью конференции было ознакомление общественности с проектами, осуществляемыми в других вузах страны. На конференции наряду с сотрудниками учебных заведений присутствовали директор офиса Национального Erasmus + Парвиз Багиров и сотрудник офиса Зафар Гасанов.
Во время конференции состоялись презентации по проводимым в Азербайджане международным проектам PETRA, EQAC, POWER, LPEB, ASOP и др. Обсуждались ход проекта, проделанная к настоящему времени работа, создание в рамках проекта в университетах Азербайджана центров обучения и преподавания и электронных лабораторий. Был проведен обмен мнением по организации в рамках проекта конференций, решению проблем и выполнению работ.
На конференции участвовали зав. Отделом международного сотрудничества СГУ, д.ф.п.и. Самира Мамедова и методист отдела Алия Халилбейли.
В заключение конференции прозвучали вопросы и ответы на них, был проведён обмен мнением по данной теме.