Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız PETRA layihəsi çərçivəsində Təşviqat konfransında iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 21 May 2019 13:09
Əməkdaşlarımız PETRA layihəsi çərçivəsində Təşviqat konfransında iştirak etdilər
Mayın 20-də “Azərbaycan universitetlərində tədris və təlimdə mükəmməliyin təşviqi” ERASMUS+PETRA layihəsi çərçivəsində Xəzər Universitetində Təşviqat konfransı keçirildi. Konfrasnın məqsədi ölkənin digər ali təhsil müəssisələrində həyata keçirilən layihələr haqqında məlumatların geniş ictimaiyyətə çatdırılması və tanıdılması idi. Konfransda bir çox ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri ilə yanaşı, Milli Erasmus+ ofisinin direktoru Pərviz Bağırov və ofisin əməkdaşı Zəfər Həsənov iştirak etdilər.
Konfrans zamanı Azərbaycanda icra edilən PETRA, EQAC, POWER, LPEB, ASOP və s. beynəlxalq layihələr haqqında təqdimat oldu. Keçirilən görüşdə layihənin gedişi, indiyə qədər görülən işlər, layihə çərçivəsində Azərbaycan universitetlərində Təlim və Tədris Mərkəzinin və elektron laboratoriyanın yaradılması, layihə çərçivəsindəki konfranslar, qarşıya çıxan problemlər və görüləcək işlər haqqında müzakirələr aparıldı.
Konfransda Sumqayıt Dövlət Universitetini Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri t.f.d Samirə Məmmədova və həmin şöbənin metodisti Aliyə Xəlilbəyli təmsil etdilər.

Home | News | OUR COLLABORATORS TOOK PART AT PROMOTION CONFERENCE WITHIN THE PROJECT PETRA
On May 20, Khazar University hosted Promotion Conference within “Promotion of excellence in teaching and training in Azerbaijani universities” ERASMUS+PETRA project. The conference aimed to deliver the information to community about projects carried out at other higher education institutions of the republic. Along with the representatives of several universities, director of National Erasmus+ Office Parviz Baghirov and collaborator of the Office Zafar Hasanov also took part in the conference.
The presentations were made on international projects like PETRA, EQAC, POWER, LPEB, ASOP, etc., executed in Azerbaijan. The discussions were conducted on the progress of the project, executed works, establishment of Teaching and Training Center and Electron library in Azerbaijani universities, conferences and problems within the project.
Head of International Cooperation Department PhD in history Samira Mammadova and methodist of the Department Aliya Khalilbeyli represented Sumgayit State University in the conference.