Əsas səhifə | Xəbərlər | Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş tələbələrin fakültələrarası minifutbol yarışı keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 08 May 2019 17:08
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş tələbələrin fakültələrarası minifutbol yarışı keçirildi
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümü münasibətilə aprelin 29-dan mayın 7-dək Sumqayıt Dövlət Universitetində tələbələrin fakültələrarası minifutbol yarışı keçirildi.
Əvvəlcə xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildi. Ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin Azərbaycanın idman siyasətinin həyata keçirilməsi sahəsindəki əvəzsiz xidmətlərindən danışıldı. Qeyd edildi ki, bu proses Ulu öndərdən sonra onun layiqli davamçısı möhtərəm Prezident, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyev tərəfindən də uğurla davam etdirilir.
Sonra yarışda komandalar dörd qrupa bölündü. Bu qruplardan birinci və ikinci yerləri tutan komandalar növbəti tura vəsiqə qazandı. Ümumi nəticəyə görə, İqtisadiyyat və idarəetmə I yer, Tarix və coğrafiya II yer, Kimya və biologiya III yerə çıxdılar.

Главная страница | Новости | Соревнование по мини футболу среди студентов факультетов, посвященное 96-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева
Yerləşdirilmə tarixi : 08 Май 2019 17:08
Соревнование по мини футболу среди студентов факультетов, посвященное 96-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева
С 29-го апреля по 7-е мая в Сумгаитском государственном университете прошло соревнование по мини футболу среди студентов факультетов, посвященное 96-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
Перед началом соревнования в память об общенациональном лидере Гейдаре Алиеве была объявлена минута молчания, а затем прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики. Выступившие на церемонии открытия соревнования ораторы отметили, что Гейдар Алиев уделял очень большое внимание вопросу воспитания молодежи и привлечения их к спорту. Политика нынешнего президента Азербайджана Ильхама Алиева также направлена на повышение интереса к спорту у молодежи. И она успешно претворяется в жизнь.
После этого команды разделились на четыре подгруппы. Команды, занявшие первое и второе место в своих подгруппах, получили право перейти в следующий тур. В итоге I место заняла команда факультета Экономики и управления, II место заняла команда факультета Истории и географии, а III место – команда факультета Химии и биологии.