Əsas səhifə | Xəbərlər | Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş tələbələrin fakültələrarası minifutbol yarışı keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 08 May 2019 17:08
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş tələbələrin fakültələrarası minifutbol yarışı keçirildi
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümü münasibətilə aprelin 29-dan mayın 7-dək Sumqayıt Dövlət Universitetində tələbələrin fakültələrarası minifutbol yarışı keçirildi.
Əvvəlcə xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildi. Ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin Azərbaycanın idman siyasətinin həyata keçirilməsi sahəsindəki əvəzsiz xidmətlərindən danışıldı. Qeyd edildi ki, bu proses Ulu öndərdən sonra onun layiqli davamçısı möhtərəm Prezident, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyev tərəfindən də uğurla davam etdirilir.
Sonra yarışda komandalar dörd qrupa bölündü. Bu qruplardan birinci və ikinci yerləri tutan komandalar növbəti tura vəsiqə qazandı. Ümumi nəticəyə görə, İqtisadiyyat və idarəetmə I yer, Tarix və coğrafiya II yer, Kimya və biologiya III yerə çıxdılar.

Home | News | MINI FOOTBALL COMPETITION OF STUDENTS DEDICATED TO 96TH ANNIVERSARY OF NATIONAL LEADER HEYDAR ALIYEV
Yerləşdirilmə tarixi : 08 May 2019 17:08
MINI FOOTBALL COMPETITION OF STUDENTS DEDICATED TO 96TH ANNIVERSARY OF NATIONAL LEADER HEYDAR ALIYEV
From April 29 to May 7, mini football competition of students arranged at Sumgayit State University dedicated to 96th anniversary of national leader Heydar Aliyev.
At first memory of Heydar Aliyev commemorated with one minute silence and state anthem of Azerbaijan Republic sounded. The services of great leader in implementation of sports policy were highlighted. It was noted that this process is successfully carried on by his worthy successor President Ilham Aliyev.
Afterwards, the teams divided into 4 groups. The winners of first and second places qualified to the next tour. According to the final result Faculty of Economic and management awarded I place, History and geography II place, Chemistry and biology III place.