Əsas səhifə | Xəbərlər | Azərbaycan xalqının xilaskarı-Heydər Əliyev
Mayın 7-də Fizika və elektroenergetika fakültəsinin təşkilatçılığı ilə Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş “Azərbaycan xalqının xilaskarı-Heydər Əliyev” mövzusunda tədbir keçirildi.
Tədbiri Fizika və elektroenergetika fakültəsinin dekanı dosent Tamella Əhmədova açaraq bildirdi ki, müasir Azərbaycan tarixinin bütöv bir epoxası, önəmli bir mərhələsi Ulu öndərimiz Heydər Əliyevin adı və fəaliyyəti ilə bağlıdır. Ümummilli lider Heydər Əliyevin 34 illik rəhbərliyi dövrü Azərbaycan tarixinin ən yüksək inkişaf mərhələsi olmuşdur. Müstəqil ölkəmizin bugünkü uğurları Heydər Əliyev strategiyasının təntənəsidir. Sevindirici haldır ki, ümummilli liderimizin siyasi xətti bu gün Prezident cənab İlham Əliyev tərəfindən qloballaşan dünyanın tələbinə uyğun olaraq yeni məzmun və keyfiyyətdə uğurla davam etdirilir.
Fizika və elektroenergetika fakültəsinin dosenti Rəna Dadaşova, Azərbaycan və Şərqi Avropa xalqları tarixi kafedrasının dosenti Elmar Xəlilov və tələbələr çıxış edərək ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycanın inkişafı naminə gördüyü çoxsaylı işlərdən söz açdılar. Bildirdilər ki, ümummilli lider Heydər Əliyevin xalqımızın çoxəsrlik dövlətçilik tarixində və taleyində ən möhtəşəm xidmətlərindən biri 1993-cü ilin iyununda Azərbaycanın və xalqımızın başının üstünü almış bütün bəlalardan qoruması, müstəqilliymizi əbədi bəlalardan qoruması, müstəqilliyimizi əbədi etməsi oldu.

Главная страница | Новости | Гейдар Алиев – спаситель азербайджанского народа
7-го мая состоялось мероприятие, посвященное 96-ой годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева под названием «Гейдар Алиев – спаситель азербайджанского народа», организованное факультетом физики и электроэнергетики.
В память об Общенациональном лидере Гейдаре Алиеве была объявлена минута молчания.
Мероприятие открыла декан физического факультета Тамелла Ахмедова. Она рассказала о деятельности Общенационального лидера Гейдара Алиева на посту руководителя республики, о высоких показателях уровня развития республики, приходящийся на этот период. Она отметила, что успехи нашей республики сегодня - это результат дальновидной политики Гейдара Алиева за 34 года правления. Так же было отмечено, что нынешнее руководство республики во главе с Ильхамом Алиевым придерживается той стратегии, которая была выработана Гейдаром Алиевым.
На мероприятии так же выступили доцент физического факультета Рена Дадашева, доцент кафедры истории Азербайджана и народов восточной Европы Эльмар Халилов и студенты.
Мероприятие продолжилось выступлениями студентов, которые прочитали стихи, посвященные Гейдару Алиеву. В конце был продемонстрирован видеофильм о жизни и деятельности Общенационального лидера Гейдара Алиева.