Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbəmiz “Hüsnü-cəmal, əqli kamal” adlı ali məktəblərarası bədii qiraət müsabiqəsində III yerə layiq görüldü
Yerləşdirilmə tarixi : 22 Aprel 2019 11:29
Tələbəmiz “Hüsnü-cəmal, əqli kamal” adlı ali məktəblərarası bədii qiraət müsabiqəsində III yerə layiq görüldü
Aprelin 20-də Beynəlxalq Muğam Mərkəzində ADMİU-nun təşkil etdiyi Azərbaycan bədii və fəlsəfi fikrində dərin iz qoymuş mütəfəkkir şair İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyinə həsr olunmuş “Hüsnü-cəmal, əqli kamal” adlı ali məktəblərarası bədii qiraət müsabiqəsi yekunlaşdı. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 11 yanvar tarixli Sərəncamına əsasən 2019-cu ilin “Nəsimi ili” elan edilməsi ilə bağlı Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetində keçirilməsi nəzərdə tutulmuş silsilə tədbirlərin tərkib hissəsi olan ali məktəblərarası bədii qiraət müsabiqəsi Nəsimi irsinin müasir humanitar düşüncənin tələbləri kontekstində aktuallığının vurğulanması, milli mədəni-mənəvi dəyərlərin təbliği məqsədini qarşıya qoymuşdur.
Qeyd edək ki, universitetimizin Tarix və coğrafiya fakültəsinin III kurs tələbəsi Əliyar Rəfiyev “Hüsnü-cəmal, əqli kamal” adlı ali məktəblərarası bədii qiraət müsabiqəsində III yerə çıxaraq diplom və pul mükafatına layiq görüldü.

Главная страница | Новости | Студент СГУ занял III место в конкурсе художественного чтения “Hüsnü-cəmal, əqli kamal” («В человеке всё должно быть прекрасно»)
Yerləşdirilmə tarixi : 22 Апрель 2019 11:29
Студент СГУ занял III место в конкурсе художественного чтения “Hüsnü-cəmal, əqli kamal” («В человеке всё должно быть прекрасно»)
20 апреля в Международном центре мугама был проведен заключительный конкурс художественного чтения “Hüsnü-cəmal, əqli kamal” («В человеке всё должно быть прекрасно») среди студентов вузов, посвященный 650-летию великого поэта и мыслителя Имадеддина Насими.
Согласно Распоряжению Президента АР Ильхама Алиева от 11 января об объявление 2019 года «Годом Насими», в Азербайджанском государственном университете культуры и искусства предусмотрено проведение цикла мероприятий. Одно из них - это конкурс художественного чтения, пропагандирующий наследие Имамеддина Насими и культурно – нравственные ценности народа.
Следует отметить, что студент III курса факультета Истории и географии Алияр Рафиев занял на конкурсе III место и был награждён дипломом и денежной премией.