Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz sertifikata layiq görüldülər
Bakı Ali Neft Məktəbində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş Tələbələrin I Respublika elmi konfransları başa çatdı.
Qonaqları salamlayan BANM-in rektoru Elmar Qasımov Ali Məktəbdə 15 aprel tarixindən etibarən keçirilən konfransların yekunu barədə məlumatları iştirakçılarıların diqqətinə çatdırdı. Çoxsaylı bölmələrdən ibarət üç geniş başlıq altında – “Kimya və kimya mühəndisliyində perspektivlər”, “Keyfiyyətli enerji, keyfiyyətli xidmət” və “Yüksək texnologiyalar- innovativ tətbiqlər” mövzuları çərçivəsində təşkil olunmuş konfranslara ölkəmizdə fəaliyyət göstərən ali təhsil müəssisələri və AMEA-nın institutlarını təmsil edən ümumilikdə 177 nəfər tələbə və gənc alimin müraciət etdiyini bildirdi və hər bir iştirakçını fəal olmağa səslədi.
Qeyd edək ki, universitetimizin Mühəndislik fakültəsinin bir qrup tələbəsi: Tayfun Hacılı, Şəfiqə Kazımova, Zahir Tahirli, Fidan Sarıyeva, Seymur Talıbov, İlkin Əhmədli konfransda iştirak edərək sertifikata layiq görüldülər.

Главная страница | Новости | Студенты университета получили сертификат
В Бакинской Высшей Школе Нефти завершила свою работу I Республиканская студенческая научная конференция, посвященная 96-летию Общенационального лидера Гейдара Алиева.
Встретивший гостей приветственным словом ректор БВШН Эльмар Гасымов рассказал участникам об итогах конференции, начавшей свою работу 15 апреля. На конференции, организованной по трем направлениям: «Химия и перспективы химической инженерии», «Качественная энергия – качественное обслуживание» и «Высокие технологии – инновативные меры», приняли участие 177 студентов и молодых ученых, представляющих различные вузы страны и институты НАНА.
На конференции Сумгаитский Государственный Университет представили студенты инженерного факультета Тайфун Гаджилы, Шафига Казимова, Заир Тахирли, Фидан Сарыева, Сеймур Талыбов, Илькин Ахмедли.