Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız ERASMUS+PETRA layihəsi çərçivəsində növbəti təlimdə iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 17 Aprel 2019 13:21
Əməkdaşlarımız ERASMUS+PETRA layihəsi çərçivəsində növbəti təlimdə iştirak etdilər
Aprelin 16-da Xəzər Universitetində ERASMUS+PETRA “Azərbaycan universitetlərində təlim və tədrisdə mükəmməlliyin təşviqi” layihəsi çərçivəsində yerli tərəfdaşların iştirakı ilə “Elektron öyrənmə platformasının Moodle (Mudl) sistemi üzərində tədris olunması” mövzusunda təlim keçirildi.
Təlimdə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin metodisti Aliyə Xəlilbəyli və İnformasiya Texnologiyaları Mərkəzinin mühəndis-proqramçısı Murad Hüseynli iştirak etdilər.
Təlim Xəzər Universitetinin Kitabxana İnformasiya Mərkəzinin İT administrartoru Şərif Xurşudov tərəfindən aparılaraq, yeni yaradılmış e-Learning (elektron öyrənmə) laboratoriyasında keçirilmişdir. Bu təlim ERASMUS+PETRA layihəsi çərçivəsində həyata keçirildi. Təlimin əsas məqsədi müəllim və tələbələr üçün e-learning platformasının faydaları haqqında danışmaq idi.
Daha sonra təqdimatlarda Moodle üzərində qurulan elektron öyrənmə portalına necə daxilolma qaydaları, qeydiyyatdan keçmək, tələbə-müəllim arasında ünsiyyəti necə yaratmaq, müəllimlərin öz tədris etdikləri vəsaitlərin yüklənməsi, tələbələrin bu vəsaitlərdən istifadə bacarığı, onlayn dərslər, seminarlar və kursların təşkili, tələbələr arasında sorğuların keçirilməsi, onların bilik səviyyəsinin onlayn qiymətləndirilməsi və s. mövzular müzakirədə öz əksini tapdı.

Home | News | OUR ASSOCIATES TOOK PART AT THE FOLLOWING TRAINING WITHIN ERASMUS+PETRA PROJECT
On April 16, the training on “Teaching with electronic learning platform over Moodle system” within the project ERASMUS+PETRA project “Promoting excellence in teaching and training in Azerbaijani universities” was held at Khazar University by the participation of local partners.
Methodist of International Cooperation Office of Sumgayit State University Aliya Khalilbayli and engineer-programmer of Information Technologies Center Murad Huseynli attended the training.
The training moderated by IT administrator of Library Information Center of Khazar University Sharif Khurshudov, was held at newly established E-learning Laboratory. The object of the training was giving information to lecturers and students about advantages of e-learning platform.
Afterwards, the following topics were discussed: the rules of getting access to electronic learning portal built on Moodle, registering, creating communication between student and teacher, uploading teaching aids by lecturers, online lessons, arranging seminars and courses, holding a survey among students, online evaluation of their knowledge, etc.