Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaşları ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində Sumqayıt Texniki Kollecində Məlumat günü təşkil etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Mart 2019 14:34
SDU-nun əməkdaşları ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində Sumqayıt Texniki Kollecində Məlumat günü təşkil etdilər
Martın 19-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin EQAC heyəti Sumqayıt Texniki Kollecində Tədris və öyrənmə prosesində keyfiyyət təminatı mözusunda Məlumat günü təşkil etdi. Kollecin administrativ və müəllim heyəti tədbirdə iştirak edirdilər.
Kollecin Tədris işləri üzrə direktor müavini Əsəd Qurbanov qonaqları salamlayaraq tədbiri açıq elan etdi və sözü SDU-nun Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsiin müidir t.f.d. Samirə Məmmədovaya verdi. Samirə Məmmədova Avropa Kommissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC layihəsi və Birləşmiş Krallığın Midlsaks Universiteti haqqında iştirakçılarda ümumi biliklərin yaranması üçün geniş təqdimatla çıxış etdi və təlimlərdə öyrəndiklərini bölüşərək universitetin beynəlxalq əlaqələrinin genişləndirlməsi üçün ERASMUS+KA2 layihələrinin vacibliyini vurğuladı, universitet heyətinin dil biliklərinin inkişaf etdirilməsini və beynəlxalq proqramlara müraciət etməyi tövsiyə etdi. Şöbənin əməkdaşları; Nihad Hüseynov İsveçin Kral Texnologiyaları Universitetindən, Litvanın SMK Sosial Tətbiqi Elmlər Universitetindən qazandığı təcrübələrini dinləyicilər ilə bölüşdü, o, “Öyrənmə nəticələri” və “QPR Proses proqramı”, Sədaqət Fətullayeva isə “Bloom taksonomiyası”, “Öyrənmə piramidası” mövzularında təqdimatla çıxış etdilər.
Tədbirin keçirilməsində məqsəd layihənin iş planına uyğun olaraq, universitet heyətini EQAC layihəsi və yaradılacaq Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin fəaliyyəti haqqında məlumatlandırmaq, layihə çərçivəsində həyata keçirilmiş Stokholm, Vilnus və London səfərlərindən öyrənilən təcrübələri bölüşmək, eləcə də atılacaq növbəti addımlar: sorğular, monitorinq və müvafiq tədbirləri müzakirə etmək təşkil edirdi.

Главная страница | Новости | Информационный день в рамках проекта ERASMUS+EQAC в Сумгаитском техническом колледже
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Март 2019 14:34
Информационный день в рамках проекта ERASMUS+EQAC в Сумгаитском техническом колледже
19 марта состав EQAC Сумгаитского государственного университета провели в Сумгаитском техническом колледже информационный день на тему «Обеспечение качества в процессе изучения и обучения».
На мероприятии участвовал административный и преподавательский состав колледжа.
Зам. директора по учебным вопросам Асад Гурбанов поприветствовал гостей и предоставил слово зав. Отделом международного сотрудничества д.ф.и. Самире Мамедовой.
Самира Мамедова выступила с презентацией проекта ERASMUS+EQAC и Миддлсекского университета Объединенного Королевства Великобритании. Она сказала, что для расширения международного сотрудничества очень важен проект ERASMUS+KA2 и посоветовала преподавателям развивать свои языковые знания и участвовать в международных программах.
Сотрудник отдела Нихад Гусейнов поделился опытом, который был набран им в Королевском технологическом университет Швеции и в Литовском университете прикладных наук. Он выступил с презентацией на темы «Результаты обучения» и «Программа процесса QPR», а сотрудница Отдела оценивания и контроля качества Садагат Фатуллаева - на темы «Токсономия Блюма» и «Пирамида изучения».
Целью проведения информационного дня является ознакомление сотрудников колледжа с проектом EQAS и деятельностью создаваемого Центра обеспечения качества, изучение в рамках проекта опыта по итогам поездки в Стокгольм, Вильнюс и Лондон, обсуждение дальнейших шагов по проведению опросов, мониторингов и соответствующих мероприятий.