Əsas səhifə | Xəbərlər | ƏMƏKDAŞLARIMIZ ERASMUS+EQAC LAYİHƏSİNİN LONDON TƏLİMLƏRİNDƏ
Sumqayıt Dövlət Universitetinin tərəfdaş olduğu Ali Təhsil Müəssisələrində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi (ERASMUS+EQAC ) beynəlxalq layihəsinin növbəti tədbiri fevralın 11-dən 15-dək Birləşmiş Krallığın paytaxtı Londonda keçirildi. Londonun Middlesex (Middlesax) Universitetində baş tutan təlimdə 11 yerli universitetlə yanaşı, xarici partnyorlar: Middlesex Universitetindən Corc Dafoulas, İspaniyanın Alikante Universitetindən Denise Galvin, Litva Tətbiqi Sosial Elmlər Universitetindən Inqa Juknyte-Petreikiene və İsveçin Kral Texnologiyalar Universitetindən professor Viktor iştirak etdilər.
Beynəlxalq layihə çərçivəsində keçirilən təlimdə “Təhsilin keyfiyyət təminatında maraqlı tərəflərin təhlili”, “Milli kvalifikasiya çərçivəsində praktiki qiymətləndirmə və təhsildə təlim nəticələri ilə bacarıqların əlaqələndirilməsi” mövzularında mühazirələr söylənildi, təlim iştirakşıları ilə birgə bu mövzularda seminarlar keçirildi. 5 gün davam edən təlimlərdə ali təhsil məkanında Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin mükəmməl strukturunun yaradılmasında Avropa Ali Təhsil Məkanın təcrübəsinin təfərrüatları müzakirə olundu. Təlim iştirakçıları Midlsaks Universitetinin professorlarının dərslərini izləmək imkanı əldə etdilər. Təlimlərlə paralel menecerlərin görüşü keçirildi. Görüşdə sənədlərin, hesabatların vaxtında koordinatora təqdim edilməsi, məlumat günlərinin, eləcə də xaricdə qazanılan bilik və təcrübələrin bölüşülməsi üçün universitetlərdə təlimlərin davam etdirilməsi və iş planları müzakirə edildi, tarixlər müəyyənləşdirildi.
Sözügedən təlimdə universitetimizi Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının 0,5 ştat laborantı Nihad Hüseynov və Keyfiyyətə nəzarət və qiymətləndirmə bölməsinin operatoru Sədaqət Fətullayeva təmsil etdilər. Tədbirin sonunda Azərbaycan Respublikasının Londonda fəaliyyət göstərən Fövqəladə və səlahiyyətli səfirin Birinci katibi H. Həsənovun iştirakı ilə sertifikatların təqdimetmə mərasimi keçirildi.

Home | News | OUR ASSOCIATES AT LONDON TRAININGS OF ERASMUS+EQAC PROJECT
The following event of international project, where Sumgayit State University is a partner, entitled “Establishment and Development of Quality Assurance Centers in higher education institutions” (ERASMUS+EQAC) was held in London, the capital of United Kingdom from February 11 to 15. Along with 11 local universities, several international partners took part in the training held in Middlesex University of London – George Dafoulas from Middlesex University, Denise Galvin from Alicante University of Spain, Inqa Juknyte-Petreikiene from Lithuania University of Applied Social Sciences and Professor Victor from Sweden Royal University of Technology.
The lectures were read in the trainings held within international project on analysis of interesting sides in quality assurance, practical evaluation within national qualification and connection of ability with training outcomes in education. The details of experience of European Higher Education Area in establishment of perfect structure of quality assurance center in higher education area were discussed in 5-day training. Training attendees gained the chance to take part in the lessons of Middlesex University professors. And also the meeting of managers took place. In the meeting it was discussed presenting documents and reports to coordinator in time, keeping on trainings in the universities for sharing knowledge and experience gained abroad.
Our University was represented in the training by chairwoman of International Cooperation Office PhD in history Samira Mammadova, part-time lab. worker of Department of Azerbaijani language and its teaching methods Nihad Huseynov and operator of Quality control and evaluation section Sadagat Fatullayeva. At the end of the event, presentation ceremony of certificates held by the participation of first secretary of Ambassador of Extraordinary and Plenipotentiary of Azerbaijan Republic to London H.Hasanov. The rector of Middlesex University professor Tim Blackman is also participated in the certificate ceremony of participants.