Əsas səhifə | Xəbərlər | ƏMƏKDAŞLARIMIZ ERASMUS+EQAC LAYİHƏSİNİN LONDON TƏLİMLƏRİNDƏ
Sumqayıt Dövlət Universitetinin tərəfdaş olduğu Ali Təhsil Müəssisələrində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi (ERASMUS+EQAC ) beynəlxalq layihəsinin növbəti tədbiri fevralın 11-dən 15-dək Birləşmiş Krallığın paytaxtı Londonda keçirildi. Londonun Middlesex (Middlesax) Universitetində baş tutan təlimdə 11 yerli universitetlə yanaşı, xarici partnyorlar: Middlesex Universitetindən Corc Dafoulas, İspaniyanın Alikante Universitetindən Denise Galvin, Litva Tətbiqi Sosial Elmlər Universitetindən Inqa Juknyte-Petreikiene və İsveçin Kral Texnologiyalar Universitetindən professor Viktor iştirak etdilər.
Beynəlxalq layihə çərçivəsində keçirilən təlimdə “Təhsilin keyfiyyət təminatında maraqlı tərəflərin təhlili”, “Milli kvalifikasiya çərçivəsində praktiki qiymətləndirmə və təhsildə təlim nəticələri ilə bacarıqların əlaqələndirilməsi” mövzularında mühazirələr söylənildi, təlim iştirakşıları ilə birgə bu mövzularda seminarlar keçirildi. 5 gün davam edən təlimlərdə ali təhsil məkanında Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin mükəmməl strukturunun yaradılmasında Avropa Ali Təhsil Məkanın təcrübəsinin təfərrüatları müzakirə olundu. Təlim iştirakçıları Midlsaks Universitetinin professorlarının dərslərini izləmək imkanı əldə etdilər. Təlimlərlə paralel menecerlərin görüşü keçirildi. Görüşdə sənədlərin, hesabatların vaxtında koordinatora təqdim edilməsi, məlumat günlərinin, eləcə də xaricdə qazanılan bilik və təcrübələrin bölüşülməsi üçün universitetlərdə təlimlərin davam etdirilməsi və iş planları müzakirə edildi, tarixlər müəyyənləşdirildi.
Sözügedən təlimdə universitetimizi Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının 0,5 ştat laborantı Nihad Hüseynov və Keyfiyyətə nəzarət və qiymətləndirmə bölməsinin operatoru Sədaqət Fətullayeva təmsil etdilər. Tədbirin sonunda Azərbaycan Respublikasının Londonda fəaliyyət göstərən Fövqəladə və səlahiyyətli səfirin Birinci katibi H. Həsənovun iştirakı ilə sertifikatların təqdimetmə mərasimi keçirildi.

Главная страница | Новости | Наши сотрудники участвовали на лондонских тренингах проекта ERASMUS+EQAS
Yerləşdirilmə tarixi : 18 Февраль 2019 15:13
Наши сотрудники участвовали на лондонских тренингах проекта ERASMUS+EQAS
Очередные тренинги международного проекта по созданию и развитию Центров обеспечения качества в высших учебных заведениях (ERASMUS+EQAS), партнером которого является Сумгаитский государственный университет, состоялись в Лондоне - столице Великобритании с 11 по 15 февраля в Миддлсекском университете. На тренингах участвовали сотрудники 11 местных вузов, а также иностранные партнеры – Джордж Дафоулас из Миддлсекского университета, Денизе Гальвин из Аликантского университета Испании, Инга Юкните-Петреикиенева, проф. Виктор из Королевского технологического университета Швеции.
На тренингах были прочитаны лекции на темы: анализ вопросов, входящих в обеспечение качества образования, практическое оценивание в рамках национальной квалификации и координация результатов оценивания. По данным темам были проведены также семинары. Тренинги продолжались в течение 5 дней.
Также в процессе тренингов был обсужден опыт Европейского пространства высшего образования.
В рамках тренингов его участникам предоставили возможность побывать на занятиях профессоров Миддлесекского университета. Состоялась также встреча менеджеров проекта. Были обсуждены вопросы своевременного представления документов и отчетов координатору, назначения информационных дней, план работ и т.д.
На тренингах Сумгаитский государственный университет представляли зав. Отделом международного сотрудничества д.ф.п.и. Самира Мамедова, лаборант (0,5 шт.) кафедры азербайджанского языка и методики его преподавания Нихад Гусейнов, оператор Отдела контроля качества и оценивания Садагат Фатуллаева.
В заключение участникам тренингов вручили сертификаты. На церемонии вручения участвовал первый секретарь Чрезвычайного и Полномочного Посла Азербайджана в Лондоне Г. Гасанов.