Əsas səhifə | Xəbərlər | Rektor imtahanların gedişatını izlədi
Yanvarın 25-də universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov payız imtahan sessiyasını izlədi, tələbələrin problemləri ilə maraqlandı.
Rektor professor Elxan Hüseynov, Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz Hüseynov, Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektor dosent Qafar Atayev, İqtisadi məsələlər üzrə prorektor Naib Hacıyev, Tədris Metodik Mərkəzin direktoru dosent İsabal Qurbanov və fakültə dekanları imtahanların gedişatını izlədilər.
Rektor imtahan prosesinin gedişi ilə əlaqədar tələbələrin fikirlərini və onları maraqlandıran sualları dinlədi, sessiya ərzində tələbələrin biliklərinin əsas göstəricisi olan imtahanların şəffaf və obyektiv aparılması üçün Qərargah, Qaynar xətt, eləcə də imtahanlarla bağlı hər hansı narazılığı araşdırmaq üçün apelyasiya komissiyasının fəaliyyət göstərdiyini bildirdi. Diqqətə çatdırdı ki, qərargaha daxil olan hər bir şikayət operativ araşdırılır, imtahanların təşkilində və gedişində baş verən nöqsanlar operativ şəkildə aradan qaldırılır. Qeyd etdi ki, imtahan başa çatdıqdan sonra cavab blankları imtahan yoxlama qərargahında kodlaşdırılaraq müəllimlər tərəfindən yoxlanılır və nəticələr elan olunur. Yazılı imtahanda müsbət qiymət alan tələbələr qiymətlərini artırmaq üçün ərizə ilə müraciət etdikdə onlardan apelyasiya komissiyasının üzvlərinin və fakültə dekanlarının iştirakı ilə şifahi imtahan götürülür, cavab qaneedici olduqda qiymətləri artırılır. Tələbələr imtahanların yüksək səviyyədə keçdiyini və lazımi şəraitin olduğunu vurğuladılar. Qeyd etdilər ki, sualların hamısı keçdikləri mövzuları əhatə edir və yaradılan obyektiv şəraitə görə universitetin rəhbərliyinə təşəkkürlərini bildirdilər.
Sonra rektor Tədris Metodik Mərkəzdə, auditoriyalarda, yazı işlərinin kodlaşdırılması otağında oldu. İmtahan bitdikdən sonra yazı işlərinin şifrələnməsi, imtahanın nəticələrinin müəllimlər tərəfindən yoxlanılması prosesini də izlədi

Главная страница | Новости | Ректор проконтролировал ход экзаменов
25-го января ректор университета проф. Эльхан Гусейнов наблюдал за ходом экзаменов зимней сессии и поинтересовался проблемами студентов.
Ректор университета проф. Эльхан Гусейнов, проректор по организации учебного процесса и технологиям обучения доцент Талыбов Натиг, проректор по гуманитарным вопросам доцент Гусейнов Рамизом, проректор по заочному, дистанционному и дополнительному образованию Атаев Гафар, проректор по экономическим вопросам Гаджиев Наиб, директор Учебно-методического центра доцент Гурбанов Исабал и деканы факультетов проконтролировали процесс проведения экзаменов зимней сессии.
Проф. Э.Б.Гусейнов ответил на вопросы, интересующие студентов, поинтересовался их мнением о ходе экзаменов, напомнил, что в университете с целью обеспечения объективности на экзаменах функционируют Штаб, Горячая линия и Апелляционная комиссия, которые внимательно рассматривают каждую отдельно поступившую жалобу, оперативно устраняют возникшие проблемы. Он отметил, что после окончания экзаменов бланки с ответами кодируются в штабе по проведению экзаменов, передаются на проверку преподавателям, а затем объявляются оценки. Студенты, получившие положительную оценку на письменном экзамене, могут обратиться в апелляционную комиссию с заявлением для пересдачи, чтобы повысить свои баллы. Апелляционная комиссия при участии деканов факультетов повторно принимает экзамен в устной форме. Если студент ответит хорошо, то комиссия пересматривает оценку. Студенты положительно отозвались об экзаменах и созданных условиях. Они заявили, что их полностью удовлетворяет организация экзаменационного процесса, что экзаменационные вопросы составлены в соответствии с пройденными темами и выразили благодарность ректору университета за обеспечение объективности на экзаменах.
После этого проф. Э.Гусейнов и сопровождавшие его сотрудники университета побывали в Учебно-методическом центре, в аудиториях, а так же в комнатах, где кодируются бланки ответов, и проследили за процессом шифровки ответов и проверки преподавателями письменных работ студентов.