Əsas səhifə | Xəbərlər | “Gənclərin məşğulluğu: işəgötürənlərin baxışı, çağırışlar və perspektivlər” mövzusunda keçirilən konfransda Karyera Mərkəzinin əməkdaşı iştirak etdi
“Gənclərin məşğulluğu: işəgötürənlərin baxışı, çağırışlar və perspektivlər” mövzusunda keçirilən konfransda Karyera Mərkəzinin əməkdaşı iştirak etdi
Yanvarın 23-də Bakı şəhəri Fairmont hotelində Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK) və Beynəlxalq Əmək Təşkilatının (BƏT) birgə təşkilatçılığı ilə “Gənclərin məşğulluğu: işəgötürənlərin baxışı, çağrışlar və prespektivlər” mövzusunda konfrans keçirildi.
Konfransın açılış sessiyasında ASK-nın prezidenti Məmməd Musayev, Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Mətin Kərimli, Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının sədri Səttar Möhbalıyev, Təhsil nazirinin müavini İdris İsayev, BMT-nin Azərbaycandakı Rezident əlaqələndiricisi Qulam İsaqzai, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı, Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Gənclər və İdman Komitəsinin sədri, Millət vəkili Cənab Ülvi Quliyev, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin rektoru Cənab Ədalət Muradov, BƏT-in Şərqi Avropa və Mərkəzi Asiya Ölkə Ofisinin rəhbəri Xanım Olqa Kulayeva çıxış etdilər.
Xüsusi sessiyada “Əməyin gələcəyi” mövzusunda Qlobal hesabatın təqdimatı keçirildi. Təqdimatı BƏT-in Şərqi Avropa və Mərkəzi Asiya Ölkə Ofisinin rəhbəri Xanım Olqa Kulayeva və ofisin əməkdaşı Mixayıl Puşkin təqdim etdilər. Konfransda aidiyyəti dövlət orqanlarının, sosial tərəfdaşların, elm-təhsil müəssisələrinin, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələrinin, sahibkarların iştirakı ilə gənclərin məşğulluğu sahəsində müvcud vəziyyət, müasir dövrün çağırışları, gələcək perspektivlər mövzusunda beynəlxalq ekspertlərin, eləcə də yerli mütəxəssislərin təqdimatları, təhsil və bacarıqlar, gənclərin sahibkarlığı və qanunvericilik mövzularında panel sessiyalar keçirildi.
Qeyd edək ki, konfransda Sumqayıt Dövlət Universitetini Karyera Mərkəzinin metodisti Araz Tarverdiyev təmsil etdi.

Home | News | EMPLOYER OF CAREER CENTER TOOK PART AT THE CONFERENCE “EMPLOYMENT OF YOUTH: VIEW OF EMPLOYEES, CHALLENGES AND PERSPECTIVES”
EMPLOYER OF CAREER CENTER TOOK PART AT THE CONFERENCE “EMPLOYMENT OF YOUTH: VIEW OF EMPLOYEES, CHALLENGES AND PERSPECTIVES”
On January 23, the conference was held on “Employment of youth: view of employees, challenges and perspectives” at Fairmont Hotel, Baku jointly organized by National Confederation of Entrepreneurs (Employers") Organizations of the Republic of Azerbaijan (AEC) and International Labor Organization (ILO).
The participants included: president of AEC Mammad Musayev, Deputy Minister of Labor and Social Defense of People Matin Karimli, chairman of Azerbaijani Confederation of Trade Unions Sattar Mohbaliyev, Deputy Education Minister Idris Isayev, resident coordinator of UNO in Azerbaijan Gulam Isagzai, executive director of Center for Economic Reforms’ Analysis and Communication Vusal Gasimli, head of Youth and Sports Committee of Milli Majlis of Azerbaijan Republic, member of parliament Ulvi Guliyev, rector of Azerbaijan State Economic University Adalat Muradov, chairwoman of Country Office for Eastern Europe and Central Asia of ILO Olga Kulayeva.
At the special session the presentation of Global report was held on “Future of labor”. It was presented by chairwoman of Country Office for Eastern Europe and Central Asia of ILO Olga Kulayeva and employee of the Office Mikhayil Pushkin. Afterwards presentations of international experts and specialists were held on current situation in employment of youth, challenges of modern period and future perspectives by the attendance of representatives of relevant state bodies, social partners, education institutions, international organizations and entrepreneurs. Later panel sessions carried out on education and abilities, entrepreneurship of youth and legislation.
Methodist of Career Center Araz Tarverdiyev represented Sumgayit State University at the conference.