Əsas səhifə | Xəbərlər | “Gənclərin məşğulluğu: işəgötürənlərin baxışı, çağırışlar və perspektivlər” mövzusunda keçirilən konfransda Karyera Mərkəzinin əməkdaşı iştirak etdi
“Gənclərin məşğulluğu: işəgötürənlərin baxışı, çağırışlar və perspektivlər” mövzusunda keçirilən konfransda Karyera Mərkəzinin əməkdaşı iştirak etdi
Yanvarın 23-də Bakı şəhəri Fairmont hotelində Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK) və Beynəlxalq Əmək Təşkilatının (BƏT) birgə təşkilatçılığı ilə “Gənclərin məşğulluğu: işəgötürənlərin baxışı, çağrışlar və prespektivlər” mövzusunda konfrans keçirildi.
Konfransın açılış sessiyasında ASK-nın prezidenti Məmməd Musayev, Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Mətin Kərimli, Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının sədri Səttar Möhbalıyev, Təhsil nazirinin müavini İdris İsayev, BMT-nin Azərbaycandakı Rezident əlaqələndiricisi Qulam İsaqzai, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı, Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Gənclər və İdman Komitəsinin sədri, Millət vəkili Cənab Ülvi Quliyev, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin rektoru Cənab Ədalət Muradov, BƏT-in Şərqi Avropa və Mərkəzi Asiya Ölkə Ofisinin rəhbəri Xanım Olqa Kulayeva çıxış etdilər.
Xüsusi sessiyada “Əməyin gələcəyi” mövzusunda Qlobal hesabatın təqdimatı keçirildi. Təqdimatı BƏT-in Şərqi Avropa və Mərkəzi Asiya Ölkə Ofisinin rəhbəri Xanım Olqa Kulayeva və ofisin əməkdaşı Mixayıl Puşkin təqdim etdilər. Konfransda aidiyyəti dövlət orqanlarının, sosial tərəfdaşların, elm-təhsil müəssisələrinin, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələrinin, sahibkarların iştirakı ilə gənclərin məşğulluğu sahəsində müvcud vəziyyət, müasir dövrün çağırışları, gələcək perspektivlər mövzusunda beynəlxalq ekspertlərin, eləcə də yerli mütəxəssislərin təqdimatları, təhsil və bacarıqlar, gənclərin sahibkarlığı və qanunvericilik mövzularında panel sessiyalar keçirildi.
Qeyd edək ki, konfransda Sumqayıt Dövlət Universitetini Karyera Mərkəzinin metodisti Araz Tarverdiyev təmsil etdi.

Главная страница | Новости | Сотрудник центра карьеры принял участие на конференции под названием «Занятость молодежи: взгляды работодателей, требования и перспективы »
Yerləşdirilmə tarixi : 24 Январь 2019 15:49
Сотрудник центра карьеры принял участие на конференции под названием «Занятость молодежи: взгляды работодателей, требования и перспективы »
23-го января в отеле Фэйрмонт в Баку состоялась конференция под названием «Занятость молодежи: взгляды работодателей, требования и перспективы», организованная Национальной Конфедерацией Организаций предпринимателей (работодателей) Азербайджанской Республики (АКП) и Международной организацией труда (МОТ).
На открытии конференции выступили президент АКП Мусаев Мамед, заместитель министра труда и социальной защиты Метин Керимли, председатель Конфедерации профсоюзов Азербайджана Мохбалаев Саттар, заместитель министра образования Исаев Идрис, координатор –резидент ООН в Азербайджане Исагзаи Гулам, исполнительный директор Центра анализа Экономических Реформ и Коммуникаций Вюсал Гасымлы, председатель Комитета спорта и молодежи Милли меджлиса Азербайджанской Республики депутат Ульви Гулиев, ректор Азербайджанского государственного экономического университета Адалет Мурадов, руководитель Бюро МОТ для стран Восточной Европы и Центральной Азии Ольга Кулаева.
На специальной сессии состоялась презентация Глобального отчета по теме «Будущее труда». Презентацию провели руководитель Бюро МОТ для стран Восточной Европы и Центральной Азии Ольга Кулаева совместно с сотрудником Бюро Михаилом Пушкиным. На конференции прозвучали доклады представителей соответствующих государственных органов, предпринимателей, научно-образовательных учреждений, международных экспертов и местных специалистов о текущем положении, современных требованиях и будущих перспективах. Прошли панельные сессии по темам: «Законодательство и молодые предприниматели», «Образование и способности».
Отметим, что на конференции Сумгаитский государственный университет представлял методист Араз Тарвердиев.