Əsas səhifə | Xəbərlər | “ Bir könüllüdən min könüllüyə” adlı layihə üzrə tələbələrlə görüş keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 26 Dekabr 2018 13:35
“ Bir könüllüdən min könüllüyə” adlı layihə üzrə tələbələrlə görüş keçirildi
Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, ASAN Könüllülük Məktəbinin və ASAN Könüllüləri Təşkilatının təşkilatçılığı, ASAN Radionun informasiya dəstəyi ilə ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələrdə könüllülük fəaliyyətinin təbliği və təşviqi, sosial xidmətlər sahəsində könüllü müraciətlərinin sayını və gənclərin bu sahəyə marağını artırmaq məqsədi ilə yeni layihəyə start verildi. Bu məqsədlə dekabrın 26-da Sumqayıt Dövət Universitetində “Bir könüllüdən min könüllüyə” adlı layihə üzrə könüllü tələbələrlə görüş keçirildi.
Görüşdə layihə rəhbəri Nərmin Cahangirova çıxış edərək layihə haqqında geniş məlumat verdi, bildirdi ki, Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu gənclər siyasəti ilə bağlı elm, təhsil, mədəniyyət və digər sosial sahələrə yönəlmiş ictimai və sosial əhəmiyyətli, o cümlədən beynəlxalq səviyyədə həyata keçirilən layihə və proqramaları qrant şəklində məqsədli maliyyələşdirmək üçün hər il qrant müsabiqəsi elan edir.
Bu il həmin qrant müsabiqəsinin qalibləri “Bir könüllüdən min könüllüyə” adlı layihə də yer almışlar. Layihənin əsas məqsədi təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələrdən könüllülük fəaliyyəti ilə başlamış gənclərin uğurlarını onlara əyani şəkildə göstərmək, bu fəaliyyətin təbliği və təşviqini həyata keçirmək, sosial xidmətlər sahəsində könüllü müraciətlərin sayını və gənclərin bu sahəyə marağını artırmaqdır. Nərmin Cahangirova onu da qeyd etdi ki, şəhərimizin yeganə ali təhsil müəssisəsi olan Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri hər zaman könüllülük fəaliyyətinə maraq göstərib və göstərməkdədirlər.Təsadüfi deyil ki, layihənin açılışını və ilk görüşünü Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri üçün təşkil etmişik.
Görüşdə Dövlət Agentliliyinin könüllülərlə iş sektorunun müdiri Sahil Məmmədov, Sumqayıt regional ASAN xidmət mərkəzinin direktoru Kəmalə Rəhimova, ASAN Könüllüləri Təşkilatının rəhbəri Səbinə Cabbarova, Sumqayıt şəhər Gənclər İdman Baş idarəsinin rəis müavini Mübariz Bəşirov, Qızıl Aypara Cəmiyyətinin Sumqayıt şəhər bölməsinin rəhbəri Mətanət Məhərrəmova çıxış edərək ölkəmizdə son illərdə könüllülük fəaliyyətinin həyata keçirilməsi istiqamətindəki dövlət qayğısından söhbət açdılar, ölkə başçısının ölkəmizdə keçirilən beynəlxalq əhəmiyyətli tədbirlərdə tələbələrin könüllü kimi fəaliyyətini yüksək qiymətləndirdiyini vurğuladılar. Könüllülük hərəkatının cəmiyyətdə vətəndaş fəallığının və təəssübkeşliyinin genişlənməsinə müsbət təsir göstərdiyini diqqətə çatdırdılar. Cəmiyyətdə könüllü olaraq ilk addımlarını atan gənclərə uğurlar arzuladılar.
Tədbirdə layihə üzrə spiker Nurlan Səmədlinin “Könüllülük-uğur hekayəsi” dinlənildi.
Tədbir 2 hissədən ibarət idi. Çıxışlardan sonra 2-ci hissədə təlimçi Rəşad Məmmədovun tələbələrlə görüşü oldu.

Home | News | THE MEETING WITH STUDENTS ON THE PROJECT “FROM ONE VOLUNTEER TO A THOUSAND VOLUNTEERS”
Yerləşdirilmə tarixi : 26 December 2018 13:35
THE MEETING WITH STUDENTS ON THE PROJECT “FROM ONE VOLUNTEER TO A THOUSAND VOLUNTEERS”
The new project launched by financial support of Youth Foundation of Azerbaijan Republic, by organization of ASAN Volunteer School and ASAN Volunteers Organization and informational support of ASAN Radio for promoting voluntary activity to students and increasing the interest of youth to this field. For this reason, on December 26, the meeting was held with volunteer students within the project entitled “From one volunteer to a thousand volunteers” at Sumgayit State University.
Project manager Narmin Jahangirova delivered speech in the meeting and gave wide information about the project and notified that Youth Foundation of Azerbaijan Republic annually announces grant competition for financing projects and programs in the field of science, education, culture and others social fields. This year the winners of that grant competition took part in the project “From one volunteer to a thousand volunteers”. Narmin Jahangirova also mentioned that the students of Sumgayit State University, the only higher education institution of our city, are always interested in voluntary activities. It is not coincidence that we have organized opening and first meeting of the project for the students of Sumgayit State University.
Sector head of Work with volunteers of State Agency Sahil Mammadov, director of Sumgayit Regional ASAN Service Center Kamala Rahimova, chairwoman of ASAN Volunteers Organization Sabina Jabbarova, deputy head of Sumgayit Youth Sports Head Office Mubariz Bashirov and head of Sumgayit city Office of Red Crescent Society Matanat Maharramova delivered speech in the meeting and highlighted state care in direction of implementation of voluntary activity. The speakers notified that the President highly appreciates the students’ activity as volunteers in republican and international events. They also wished success to young people.
“Voluntariness – the story of success” was heard in the event by the speaker on the project Nurlan Samadli.
The event consisted of 2 parts. After the speeches, instructor Rashad Mammadov met students in the second part of the event.