Əsas səhifə | Xəbərlər | TEC–in hesabat-seçki konfransı keçirildi
Dekabrın 20 -də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) hesabat-seçki konfransı öz işinə başladı.
Konfransı universitetin Elm və innovasiyalar üzrə prorektoru professor Ramazan Məmmədov açaraq iştirakçıları salamladı, tələbələri eyni maraq ətrafında birləşdirən Tələbə Elmi Cəmiyyətinin əhəmiyyətindən bəhs etdi. Prorektor Azərbaycanda elm və təhsilin inkişafına dövlət tərəfindən hər zaman xüsusi diqqət və qayğının göstərildiyini qeyd etdi, Prezident cənab İlham Əliyevin bu sahənin inkişafı ilə bağlı müvafiq sərəncam və fərmanlar imzaladığını xatırlatdı, “Azərbaycan gəncliyi 2017-2021-ci illərdə” Dövlət Proqramı və digər mühüm sənədlərin gənclərin yüksək qayğı ilə əhatə edilməsinə bariz nümunə olduğunu bildirdi və ölkəmizdə kadr hazırlığına böyük önəm verildiyini diqqətə çatdırdı. Gənclərin elmi tədqiqatlara cəlb olunmasının vacibliyini bildirən prorektor hesabat dövrü ərzində TEC-in işini müsbət qiymətləndirdi, yeni seçiləcək heyətə uğurlar dilədi.
TEC-in elmi rəhbəri Lalə Bunyatova TEC-in fəaliyyətindən danışaraq bildirdi ki, məqsədimiz gələcək gənc elmi tədqiqatçılara istiqamət verməkdir. Lalə Bunyatova konfransın gedişatı və strukturu haqqında ümumi məlumat verdi, tələbələrə xoş arzularını çatdırdı.
Universitet üzrə TEC-in Şura sədri Nailə Zeynalova TEC-in 2017-2018-ci tədris ilindəki fəaliyyətinin hesabatını verdi. Hesabatdan sonra konfrans işini TEC-in Şura üzvlərinin seçkisi ilə yekunlaşdırdı. Səsvermə yolu ilə Nailə Zeynalova TEC-in Şura sədri seçildi.

Главная страница | Новости | Состоялась отчетно-выборная конференция СНО
20-го декабря в Сумгаитском Государственном университете начала работу отчетно-выборная конференция Студенческого научного общества.
Конференцию открыл проректор по науке и инновациям проф. Рамазан Мамедов. Он рассказал участникам конференции о значении Студенческого научного общества, объединяющего студентов по их научным интересам. Проректор так же напомнил о внимании и заботе, которое проявляет государство в деле развития науки и образования в Азербайджане, что можно наглядно проследить по издаваемым в республике законам и указам президента Ильхама Алиева в области образования. Не лишним будет напомнить и Государственную программу «Азербайджанская молодежь в 2017-2021-ом годах». Высоко оценив работу СНО за отчетный период, он пожелал успехов новому составу, который предстоит избрать.
Научный руководитель СНО Лала Бунъятова рассказала о деятельности СНО. Она проинформировала собравшихся о структуре и ходе конференции и высказала свои пожелания студентам.
Председатель совета СНО по университету Наиля Зейналова представила отчет о деятельности СНО за 2017-2018-ый учебный год.
После прослушивания отчета были избраны члены совета СНО. Председателем Совета вновь стала Наиля Зейналова.