Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da əmək yarmarkası keçirildi
Əhalinin məşğulluğunun təmin olunmasında keçirilən əmək yarmarkaları mühüm rol oynayır. Bu tədbirlərin davamı kimi dekabrın 18-də Sumqayıt Dövlət Universitetində şəhər İcra Hakimiyyətinin və Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Məşğulluq Xidmətinin Sumqayıt şəhər Məşğulluq Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə reallaşan əmək yarmarkasında müvəqqəti işlərə və ödənişli ictimai işlərə cəlb olunmaq istəyən şəxslərin qeydiyyatı da aparıldı. Gün ərzində davam edən əmək yarmarkasında 10-u dövlət, 20-si qeyri-dövlət sektoruna aid olan 30 müəssisə üzrə 270 boş (vakant) iş yeri işsiz və iş axtaran vətəndaşlara təklif edildi.
Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyətindən verilən məlumata görə, 2018-ci ilin 9 ayı ərzində Məşğulluq Mərkəzi tərəfindən 4208 nəfər iş axtaran kimi qeydiyyata alınıb. Onlardan 2294 nəfəri işlə təmin edilib, 70 nəfər isə peşə kurslarına cəlb olunub.

Home | News | JOB FAIR AT SSU
Job fairs play special role in provision of people’s employment. Thus, on December 18, the job fair was held at Sumgayit State University, co-organized by City Executive Power and Sumgayit city Employment Center of State Employment Service under Ministry of Labor and Social Protection of People of the Republic of Azerbaijan. The registration was conducted of those, who want to be employed in temporary jobs and paid public jobs. 270 vacant places were presented by 30 enterprises, 10 of them are state, 20 private institutions.
According to the information given by Sumgayit city Executive Power, 4208 persons were registered as job seeker by Employment Center within 9 months of 2018. 2294 of them were provided with jobs, 70 of them were involved in vocational courses.