Əmək haqqı​: Müsahibə əsasında
Təhsil​: Kafedra müdiri vəzifəsinə müvafiq kafedranın profilinə uyğun peşə-ixtisas hazırlığına, elmi ad və elmi dərəcəsi olan, Azərbaycan Respublikası vətəndaşları, həmçinin mövcud qanunvericiliyin tələbləri gözlənilməklə xarici ölkə vətəndaşları müraciət edə bilər.
Dil biliyi: B1 (intermediate) səviyyədə ingilis dili​​
Tələblər:
Kafedra müdiri vəzifəsinə müvafiq kafedranın profilinə uyğun peşə-ixtisas hazırlığına malik olmalı;
Liderlik və Rəhbərlik Bacarıqları: (Strateji düşüncə: Uzunmüddətli məqsədləri və strategiyaları müəyyənləşdirmək və həyata keçirmək bacarığı; Komanda rəhbərliyi: Kafedranın akademik heyətinə və inzibati personalına rəhbərlik etmək, motivasiya və istiqamət vermək.)
Əlaqə və Ünsiyyət Bacarıqları: (Yazılı və şifahi ünsiyyət: Məqalə yazmaq, hesabatlar hazırlamaq və ictimaiyyətlə əlaqə saxlamaq üçün güclü yazılı və şifahi ünsiyyət bacarığı; Dinləmə: Effektiv dinləmə bacarığı ilə komanda üzvlərinin fikirlərini və təkliflərini nəzərə almaq.)
Problemlərin Həlli və Qərar Qəbul Etmə: (Analitik düşüncə: Problemləri analiz etmək və həll yolları təklif etmək bacarığı; Qərar qəbul etmə: Məlumatlara əsaslanaraq sürətli və təsirli qərarlar qəbul etmək.)
Əməkdaşlıq və Komanda İşləməsi: (Komanda işi: Müxtəlif akademik və inzibati heyətlə effektiv əməkdaşlıq etmək. İnterpersonal bacarıqlar: Müxtəlif insanlar və mədəniyyətlərlə işləmək bacarığı.)
Təşkilatçılıq və Vaxt İdarəetməsi: (Təşkilatçılıq bacarığı: Müxtəlif layihə və fəaliyyətləri təşkil etmək və idarə etmək; Vaxt idarəetməsi: Vaxtını səmərəli idarə etmək və prioritetləri müəyyənləşdirmək bacarığı.)
Tədris və Təlim Bacarıqları: (Tədris metodları: Müxtəlif tədris metodlarını tətbiq etmək və tələbələrə effektiv şəkildə dərs vermək bacarığı; Mentorluq: Gənc akademiklərə və tələbələrə mentorluq və dəstək vermək.)
Rəqəmsal bacarıqlar: (“Microsoft Office” və ya “Google Workspace”: “Word”, “Excel”, “PowerPoint”, “Google Docs”, “Google Sheets” və “Google Slides” kimi ofis proqramlarını səmərəli şəkildə istifadə etmək bacarığı; E-poçt proqramları: “Outlook”, “Gmail” və s. e-poçt platformalarında məktubların effektiv idarə olunması, qovluqların təşkili və yazışmaların izlənilməsi; “Moodle”, “Blackboard” və s.: Tədris və təlim proseslərinin idarə olunması üçün LMS platformalarından istifadə etmək; “Zoom”, “Microsoft Teams”, “Google Meet": Distant tədris və iclasların keçirilməsi üçün onlayn platformalardan istifadə bacarığı; Tədris materialları: Tədris materiallarını rəqəmsal formatda hazırlamaq və paylaşmaq bacarığı.)

Salary: Based on interview
Education: Citizens of the Republic of Azerbaijan, who have a scientific title and a scientific degree, as well as citizens of foreign countries, subject to the requirements of the current legislation, can apply for the position of head of the department.
Requirements:
For the position of head of the department, he must have professional-specialization training according to the profile of the relevant department;
Leadership and Management Skills: (Strategic thinking: Ability to define and implement long-term goals and strategies; Team leadership: Lead, motivate and provide direction to academic staff and administrative staff of the department.)
Communication Skills: (Written and Verbal Communication: Strong written and verbal communication skills for writing articles, preparing reports, and communicating with the public; Listening: Consider team members' ideas and suggestions with effective listening skills.)
Problem Solving and Decision Making: (Analytical thinking: Ability to analyze problems and propose solutions; Decision making: Making quick and effective decisions based on data.)
Collaboration and Teamwork: (Teamwork: Collaborate effectively with diverse academic and administrative staff. Interpersonal skills: Ability to work with diverse people and cultures.)
Organization and Time Management: (Organizational skills: Organizing and managing various projects and activities; Time management: Ability to manage one's time effectively and set priorities.)
Teaching and Learning Skills: (Teaching methods: Ability to apply a variety of teaching methods and teach students effectively; Mentoring: Mentoring and supporting junior academics and students.)
Digital skills: (Microsoft Office or Google Workspace: Ability to effectively use office applications such as Word, Excel, PowerPoint, Google Docs, Google Sheets and Google Slides); E-mail programs: efficient management of letters, organization of folders and correspondence in "Outlook", "Gmail", etc.: from LMS platforms for the management of teaching and learning processes "Zoom", "Microsoft Teams", "Google Meet": Ability to use online platforms for distance learning and meetings; Teaching materials: Ability to prepare and share teaching materials in digital format.