Əsas səhifə | Elanlar | Təhsilin İnkişafı Fondu və STP Şirkətlər Qrupu tələbə qızlar üçün “Zərif mühəndislər” təqaüd proqramı elan edir
Yerləşdirilmə tarixi : 18 Aprel 2024 16:00
Təhsilin İnkişafı Fondu və STP Şirkətlər Qrupu tələbə qızlar üçün “Zərif mühəndislər” təqaüd proqramı elan edir
Təhsilin İnkişafı Fondu və STP Şirkətlər Qrupunun birgə əməkdaşlığı çərçivəsində “Zərif mühəndislər” xanımların inkişafı layihəsi həyata keçirilir.
Layihənin başlıca məqsədi yüksək akademik göstəricilərə malik, texniki sahələr üzrə fərqli ixtisaslarda təhsil alan tələbə qızların təhsilinə, onların peşəkar mütəxəssis kimi yetişdirilməsinə dəstək göstərməkdir. Layihə çərçivəsində 50 nəfər qız tədris ilinin sonuna qədər STP Şirkətlər Qrupunun xüsusi təqaüdünü almaq imkanını əldə edəcəklər. Təqaüdlə yanaşı, qızlara mentorluq, təcrübə və təlimlərin təşkil olunacaqdır.
Namizədlərin seçimi onlayn müraciət, qiymətləndirmə və müsahibə mərhələsindən ibarət olacaqdır. Seçim zamanı akademik göstəricilər və motivasiya məktubu nəzərə alınacaqdır. Yekun seçimdə müsahibə mərhələsində göstərilən nəticə əsas götürülür. Müsahibə zamanı namizədlərə hədəfləri, sosial vəziyyəti, fəaliyyəti, tələbə həyatı ilə bağlı suallar veriləcəkdir.
Təqaüd proqramı üçün müəyyən edilmiş ixtisas siyahısı ilə buradan tanış ola bilərsiniz.
Bu linkə keçid etməklə proqrama müraciət edə bilərsiniz.
Müraciət üçün son tarix: 28.04.2024-cü il
Layihəyə kimlər müraciət edə bilər:
• Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı olmalıdır.
• Azərbaycan Respublikasının elmi-müəssisə və təşkilatlarında əyani təhsilalma forması üzrə 4-cü kurs bakalavriat və ya 1-ci kurs magistr təhsili almalıdır.
• Qeyd olunan ixtisaslar üzrə təhsil almalıdır.
• Ali təhsil müəssisəsinin bakalavr pilləsinə minimum qəbul balı 300, magistr pilləsinə isə 60 olmalıdır.
• Ümumi orta müvəffəqiyyət göstəriciləri 80% -dən yuxarı olmalıdır.
• Dərsdənkənar fəaliyyətdə aktiv olmalıdır (könüllü, sosial fəaliyyət və s.).
• Aşağıdakı sosial kriteriyalardan birinə uyğun olmalıdır:
•               -      Ünvanlı dövlət sosial yardımı alan ailələrin üzvü;
-      Valideynləri olmayan və ya uşaq evində böyümüş şəxslər.
• Hər iki valideyni (tək valideyni olduqda isə həmin şəxs) aşağıda qeyd olunan kateqoriyaların hər hansı birinə aid olan şəxs:
•               -       I, II və ya III dərəcə əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslər;
-       İşsiz kimi qeydiyyatda olanlar;
-       İş yeri olmayan və yaşa görə əmək pensiyası alanlar;
-       İş yeri olmayan və yaşa görə sosial müavinət alanlar.
Yuxarıdakı sosial kriteriyalara cavab verən 1-ci kurs magistr tələbələrinin seçimi zamanı qəbul imtahanında toplanılan bal əsas götürülür.
Qeyd: Fondun təşkil etdiyi digər təqaüd proqramından yararlanmış şəxs, bu layihəyə müraciət edə bilməz.

Home | Announcements | EDUCATION DEVELOPMENT FUND AND STP GROUP OF COMPANIES ANNOUNCE
Within the framework of the joint cooperation of the Education Development Fund and the STP Group of Companies, the "Gentle Engineers" women"s development project is being implemented.
The main goal of the project is to provide support to the education of female students with high academic performance, studying in different specialties in technical fields, and their training as professional specialists. Within the framework of the project, 50 girls will have the opportunity to receive a special scholarship of the STP Group of Companies by the end of the academic year. In addition to the scholarship, mentorship, experience and training will be organized for the girls.
Selection of candidates will consist of online application, evaluation and interview stage. Academic performance and motivation letter will be taken into account during selection. The final selection is based on the result shown in the interview stage. During the interview, candidates will be asked questions about their goals, social status, activities, and student life.
The list of qualifications for the scholarship program can be found here.
You can apply for the program by following this link.
Last date for application: 28.04.2024
Who can apply for the project:
• Must be a citizen of the Republic of Azerbaijan.
• Must receive 4th year bachelor"s or 1st year master"s education in the form of full-time education at scientific institutions and organizations of the Republic of Azerbaijan.
• Must study in the mentioned specialties.
• The minimum admission score for the bachelor"s degree of the higher educational institution should be 300, and 60 for the master"s degree.
• Overall average success rates should be above 80%.
• Must be active in extracurricular activities (volunteering, social activities, etc.).
• Must meet one of the following social criteria:
- Member of families receiving state social assistance with address;
- Persons without parents or raised in an orphanage.
• A person whose both parents (and that person in the case of a single parent) belong to any of the following categories:
- Persons with I, II or III degrees of disability;
- Those registered as unemployed;
- Those who do not have a job and receive labor pension due to age;
- Unemployed and receiving social benefits due to age.
During the selection of 1st-year master"s students who meet the above social criteria, the score obtained in the entrance exam is taken as the basis.
Note: A person who has benefited from another scholarship program organized by the Foundation cannot apply for this project.