Yerləşdirilmə tarixi : 16 Fevral 2024 12:54
Sumqayıt Dövlət Universiteti Filologiya fakültəsinin Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının təşkilatçılığı ilə 21.02.2024-ci il tarixdə saat 11:00-da 21 Fevral Beynəlxalq Ana Dili Gününə həsr olunmuş ELMİ VƏ PEDAQOJİ KADR HAZIRLIĞINDA ANA DİLİNİN TƏDRİSİNƏ YENİ YANAŞMALAR mövzusunda Dəyirmi masa keçiriləcək.
Ali təhsil müəssisələrində Elmi və pedaqoji kadr hazırlığında ana dilinin tədrisinə yeni yanaşmalar, ana dilinin tədrisinin bugünkü vəziyyəti və problemləri barədə müzakirələr Dəyirmi masanın əsas mövzusudur.
Dəyirmi masada Rafiq İsmayılov (Azərbaycan dili dərslik layihəsinin rəhbəri), Aynur Rüstəmova (ARTİ Metodik dəstək və peşəkar inkişaf mərkəzinin əlaqələndirmə şöbəsinin müdiri), Aysel Xanalıyeva (ARTİ-nin Tədris resursları şöbəsinin aparıcı mütəxəssisi, 1-6-cı siniflər üzrə Azərbaycan dili dərsliklərinin həmmüəllifi), Xəyalə Quliyeva (SDU-nun 2005-ci il məzunu, Sumqayıt şəhər 29 №-li tam orta məktəbin müəllimi, 2014-2015-ci ildə keçirilmiş “Ən yaxşı müəllim” müsabiqəsinin qalibi) qonaq qismində iştirak edəcəklər.

Yerləşdirilmə tarixi : 16 February 2024 12:54
Organized by Sumgayit State University department of Philology faculty of Azerbaijani Language and its teaching methodology, a round table on new approaches  to mother language teaching in scientific and pedagogical staff training will be held on 21.02.2024 at 11:00 a.m.
Discussions about new approaches to native language  teaching, current situation and problems of native language in scientific and pedagogical personnel training in higher education institutions are the main topics of the round table.
At the round table, Rafig Ismayilov (head of the Azerbaijani language textbook project), Aynur Rustamova (head of the coordination department of ARTI Methodical support and professional development center), Aysel Khanaliyeva (leading specialist of the Teaching resources department of ARTI, co-author of Azerbaijani language textbooks for grades 1-6 ), Khayala Guliyeva (2005 graduate of SSU, teacher of Sumgayit city No. 29 comprehensive secondary school, winner of the "Best teacher" competition held in 2014-2015) will participate as a guest.