Yerləşdirilmə tarixi : 25 May 2023 14:55
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi, “SUP. VC” şirkətinin təşkilatçılığı ilə regionlarda startap ekosistemi üzrə “INNOSTART”maarifləndirmə proqramı start götürüb. Proqram çərçivəsində bu dəfə Sumqayıtda gənclərlə görüş keçiriləcək.
Görüş startap quruculuğu mövzusunda olacaqdır. İştirakçılara startap qurarkən düzgün komanda formalaşdırmaq, komanda üzvlərini doğru seçmək və vəzifə bölgüsü haqqında məlumat veriləcəkdir.
Məqsəd bölgələrdəki gənclərin potensialını kəşf etmək, onların innovativ ideyalarını dəyərləndirmək, yerli icmanın formalaşmasını təmin etmək və startap quruculuğuna həvəsləndirməkdir.

Отличная возможность для любителей инноваций в регионах!
В регионах стартовала образовательная программа «INNOSTART» по стартап-экосистеме организованная компанией SUP.VC. при поддержке Агентства инноваций и цифрового развития. В рамках этой программы в Сумгаите пройдет встреча с молодежью.
Встреча будет посвящена теме создания стартапов. Участники будут проинформированы о правилах формирования правильной команды, выборе ее членов и распределении обязанностей при создании стартапа.
Цель – раскрыть потенциал молодежи в регионах, оценить их инновационные идеи, обеспечить формирование местного сообщества и побудить их к созданию стартапов.