Yerləşdirilmə tarixi : 29 Noyabr 2022 13:26
08-09 dekabr 2022-ci il tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universiteti və İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun təşkilatçılığı ilə Sumqayıt Dövlət Universitetində “İnformasiya sistemləri və texnologiyalar: nailiyyətlər və perspektivlər” mövzusunda III beynəlxalq elmi konfransı keçiriləcək.
Tədbirdə informasiya-ölçmə və idarəetmə sistemləri, sistemli analiz və modelləşdirmə, mexatronika və robototexnika, korporativ informasiya sistemləri və onların tətbiqi, intellektual avtomatlaşdırılmış layihələndirmə sistemləri, eləcə də cihazqayırmada yeni texnologiyalar mövzuları üzrə müzakirələr aparılacaq.
Konfransa qəbul olunmuş məqalələrin eLibrary.ru məlumat bazasında yerləşdirilməsi nəzərdə tutulur.
Elmi konfransda iştirak etmək üçün materialları 30 noyabr 2022-ci il tarixinədək müvafiq tələblərə uyğun olaraq, infomk2022@mail.ru e-poçt ünvanına göndərmək tələb olunur.

Yerləşdirilmə tarixi : 29 Ноябрь 2022 13:26
8-9 декабря 2022 года в СГУ состоится III Международная научная конференция «Информационные системы и технологии: достижения и перспективы», организованная Сумгаитским государственным университетом и Институтом систем управления.
На конференции будут обсуждаться следующие вопросы: информационно-измерительные и управляющие системы, системный анализ и моделирование, мехатроника и робототехника, корпоративные информационные системы и их применение, интеллектуальные автоматизированные системы проектирования, а также новые технологии в производстве устройств.
Принятые на конференцию статьи планируется разместить в базе данных eLibrary.ru.
Для участия в научной конференции необходимо направить оформленные согласно требованиям материалы на электронный адрес infomk2022@mail.ru до 30 ноября 2022 г.