Yerləşdirilmə tarixi : 09 Sentyabr 2022 16:05
Sizi 17-18 noyabr 2022-ci il tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universitetinin 60 illiyinə həsr olunmuş “Universitet elminin və təhsilinin müasir problemləri” mövzusunda Respublika elmi konfransında iştirak etməyə dəvət edirik.
Konfransın keçirilməsində əsas məqsəd respublikanın ali məktəblərində fəaliyyət göstərən alimləri, pedaqoqları bir araya toplamaq, onların diqqətini müasir universitet elminin və təhsilinin aktual məsələlərinə yönəltmək, problemlərin hərtərəfli təhlili və onların mümkün həlli yollarının geniş müzakirəsinə, ətraflı fikir mübadiləsinin aparılmasına şərait yaratmaqdan ibarətdir.
Konfransın işi plenar iclas və bölmələr üzrə təşkil olunacaqdır. Bölmələr (sayı və adları) məqalələr toplandıqdan sonra Təşkilat komitəsi tərəfindən müəyyən ediləcəkdir.
Konfransa tədqiqat xarakterli orijinal, əvvəllər heç bir yerdə nəşr olunmamış tezis və məqalələr təqdim olunmalıdır.
Konfransın işçi dilləri: azərbaycan, türk, rus, ingilis.
hər tərəfdən 2 sm
12 pt
1,15 sm
1,25 sm
Müəllifin adı, soyadı, atasının adı
– ortadan, qalın şriflə
– azərbaycan, ingilis və rus dillərində
5 səhifəyə qədər
kvadrat mötərizədə
əlifba sırası ilə
Konfransın materialları Plagiat.pl şirkətinə məxsus StrikePlagiarism.com        antiplagiat sistemində yoxlanıldıqdan sonra “SDU.Konfrans materialları” toplusunda çap olunaraq, https://www.ssu-conferenceproceedings.edu.az , https://www.sdu.edu.az  saytlarında və eLibrary.ru məlumat bazasında yerləşdiriləcəkdir (Beynəlxalq seriya nömrələri İSSN 2708-955X print, İSSN 2709-6033 on-line).
Materiallar 10 oktyabr 2022‑ci il tarixinədək scientificdep@sdu.edu.az elektron poçtuna və ya əyani olaraq elektron daşıyıcılarda və çap olunmuş formada aşağıdakı ünvanda qəbul olunur: AZ5008, Sumqayıt şəhəri, 43-cü məhəllə, Sumqayıt Dövlət Universiteti (Elmi hissə, otaq 2).
Təşkilat komitəsi tezislərin və məqalələrin konfransın proqramına daxil edilməsi hüququnu özündə saxlayır. Qəbul olunmayan tezislər geri qaytarılmır, izahat verilmir.

Приглашаем Вас принять участие в Республиканской научной конференции «Современные проблемы университетской науки и образования», посвященной 60-летию СГУ, которая состоится 17-18 ноября 2022-го года в Сумгаитском государственном университете.
Цель конференции: создать платформу ведущим ученым и педагогам высших учебных заведений для обсуждения актуальных проблем современной университетской науки и образования, предоставить возможность для обмена мнениями и поиска путей решения этих проблем.
Работа конференции будет проходить на пленарном и секционных заседаниях. Количество и названия секций будут определены организационным комитетом по окончании приёма статей.
На конференцию принимаются только оригинальные, ранее нигде не опубликованные статьи и тезисы.
Формат конференции: очный или онлайн -дополнительная информация будет предоставлена​​.
Размер бумаги
A4
Поля
– 2 см с каждой стороны
Шрифт
Times New Roman
Размер шрифта
– 12 pt
Межстрочный интервал
– 1,15 см
Абзац
Название статьи
– по центру, прописными буквами, жирным  шрифтом
Фамилия, имя, отчество автора
– по центру, жирным шрифтом
Место работы, город, страна
– по центру, курсивом
Эл. адрес
Ключевые слова (5-7 слов)
–    на азербайджанском, турецком, английском и русском языках
Резюме (60-80 слов)
– на двух языках, кроме языка самой статьи
Объем
– до 5 страниц
Ссылки на литературу
Список литературы
– в алфавитном порядке
Материалы конференции после проверки в системе StrikePlagiarism.com, принадлежащей компании Plagiat.pl, будут опубликованы в сборнике «СГУ.Материалы конференции», на сайтах
и размещены в информационной базе данных eLibrary.ru (Международные серийные номера ISSN 2708-955X print, ISSN 2709-6033 on-line).
Материалы принимаются до 10 октября 2022 года на электронную почту scientificdep@sdu.edu.az или на электронных носителях и в печатном виде по адресу: AZ5008, г. Сумгаит, 43-й квартал, ул. Баку, 1, Сумгаитский государственный университет (Учебная часть, ком.2).
Оргкомитет оставляет за собой право включать или не включать тезисы и статьи в программу конференции. Не принятые тезисы не возвращаются, объяснения не приводятся.