Yerləşdirilmə tarixi : 08 Sentyabr 2022 13:33
20‒21 oktyabr 2022-ci il tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universiteti və Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin İqtisadiyyat İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə “Azərbaycan Respublikasının sosial-iqtisadi inkişafının aktual problemləri” mövzusunda Respublika elmi konfransı keçiriləcək.
1. Azərbaycanda iqtisadi artım və makroiqtisadi sabitliyin təmin olunmasının aktual məsələləri
2. İşğaldan azad edilmiş ərazilər nəzərə alınmaqla, Azərbaycanda sosial-iqtisadi inkişafın aktual problemləri
3. Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarında yaradılan nəqliyyat-logistika infrastrukturunun sosial-iqtisadi inkişafa təsiri

A Republican scientific conference will be held  on October 20-21, 2022  with joint organization Sumgayit State University and the Institute of Economics of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan  on the subject  "Actual problems of the socio-economic development of the Republic of Azerbaijan".
1. Actual issues of ensuring economic growth and macroeconomic stability in Azerbaijan
2. Actual problems of socio-economic development in Azerbaijan, taking into account the liberated territories
3. The impact of the transport-logistics infrastructure created in Karabakh and Eastern Zangezur economic regions on socio-economic development