Yerləşdirilmə tarixi : 20 Dekabr 2021 14:41
Amerika Birləşmiş Ştatlarının Azərbaycan Respublikasındakı Səfirliyi tərəfindən “Azərbaycanda tədqiqat imkanlarının artırılması” proqramı çərçivəsində Azərbaycan Diplomatik Universitetində keçirilən onlayn kurslarda iştirak üçün müraciəti açıq elan etmişdir
Layihə Azərbaycanın regionlarından olan tədqiqatçılara ingilis dilində akademik məqalələri oxumaq və hazırlamaq üçün lazım olan ingilis dili bacarıqlarını təkmilləşdirməyə kömək edərək, onların ingilis dilində elmi ədəbiyyata əlçatanlığını artırmağı hədəfləyir.
Bu proqram ilk növbədə sosial və humanitar elmlər sahəsində (siyasət elmləri, sosiologiya, fəlsəfə, tarix, təhsil, hüquq, iqtisadiyyat, gender tədqiqatları, ictimai siyasət və s.) magistrantlar və doktorantlar, müstəqil tədqiqatçılar, regional ali təhsil müəssisələrinin gənc professor-müəllim heyəti üçün nəzərdə tutulub.
Birinci mərhələdə “Ümumi ingilis dili” üzrə onlayn kurslar təşkil olunur.
Birinci mərhələni uğurla bitirən iştirakçılar İkinci mərhələ üzrə keçirilən “Tədqiqat metodları; Statistik analiz; Akademik yazı” kursunda iştirak hüququ qazanır.

Прием на проводимые Посольством Соединенных Штатов Америки в Азербайджанском дипломатическом университете онлайн-курсы в рамках программы «Расширение исследовательских возможностей в Азербайджане» объявляется открытым
Проект направлен на расширение доступа исследователей из регионов Азербайджана к научной литературе на английском языке, способствуя улучшению их языковых знаний, необходимых для чтения и подготовки научных статей на английском языке.
Программа предназначена в первую очередь для магистров и докторантов в области социальных и гуманитарных наук (политические науки, социология, философия, история, образование, право, экономика, гендерные исследования, общественная политика и т.д.), независимых исследователей, молодых преподавателей региональных вузов.
На первом этапе организуются онлайн –курсы по «Общему английскому языку».
Участники, успешно прошедшие первый этап, получают право на участие проводимых на втором этапе курсах «Методы исследования; Статический анализ; Академическое письмо».