Yerləşdirilmə tarixi : 22 İyul 2021 10:15
Sizi Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 26.01.2021 – ci il tarixli 1764 nömrəli razılıq məktubuna əsasən təsdiq olunmuş “Ali təhsil müəssisələrində 2021-ci ildə keçiriləcək beynəlxalq və respublika səviyyəli elmi konfrans, simpozium və konqreslərin siyahısı”na uyğun olaraq 28–29 oktyabr 2021-ci il tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universitetində keçiriləcək “Dil, cəmiyyət, şəxsiyyət və Nizami Gəncəvi yaradıcılığı” mövzusunda Beynəlxalq elmi konfransda iştirak etməyə dəvət edirik.
1. Milli-mədəni özünəməxsusluq : folklor, ədəbiyyat, tarix və din aspektləri
2. İnsan və cəmiyyət məsələləri Nizami Gəncəvi yaradıcılığında
3. Mədəniyyətlərarası kommunikasiya: qarşılıqlı əlaqələrin ictimai-psixoloji, etik və koqnitiv xüsusiyyətləri
4. Dünyanın dil mənzərəsi: sosial və linqvistik məsələlər
Konfransın işçi dilləri: azərbaycan, rus, ingilis.
Kağızın ölçüsü – A4
Boş sahə – hər tərəfdən 2 sm
Şrift – Times New Roman
Şrift ölçüsü – 12 pt
Sətirarası interval – 1,15 sm
Abzas – 1,25 sm
Məqalənin adı – ortadan, böyük hərflərlə, qalın şriftlə
Müəllifin adı, soyadı, atasının adı – ortadan, qalın şriflə
İş yeri, şəhər, ölkə – ortadan, kursivlə
E-poçt ünvanı – ortadan, kursivlə
Açar sözlər (5–7 söz) – azərbaycan, ingilis və rus dillərində
Xülasə (60–80 söz) – azərbaycan, ingilis və rus dillərində
Həcmi – 5 səhifəyə qədər
Ədəbiyyat siyahısı – kvadrat mötərizədə – əlifba sırası ilə
Konfransın materialları Antiplagiat sistemində yoxlanıldıqdan sonra “SDU. Konfrans materialları” toplusunda (Beynəlxalq seriya nömrəsi: İSSN 2708-955X print, İSSN 2709-6033 on-line) çap olunaraq, https://www.ssu-conferenceproceedings.edu.az , https://www.sdu.edu.az saytlarında və REİİ-nin eLibrary.ru məlumat bazasında yerləşdiriləcəkdir.
Materiallar 15 sentyabr 2021-ci il tarixinədək sdu.dilcemiyyet@gmail.com elektron poçtuna və ya elektron daşıyıcılarda və çap olunmuş formada bu ünvanda qəbul olunur:
AZ5008. Sumqayıt şəh., 16-cı məhəllə, Sumqayıt Dövlət Universiteti (III tədris korpusu), Filologiya fakültəsi, Xarici dillər kafedrası (aud. 217 ).

И Н Ф О Р М А Ц И О Н Н О Е П И С Ь М О
Приглашаем Вас принять участие в Международной научной конференции «Язык, oбщество, личность и творчество Низами Гянджеви», которая состоится 28-29 октября 2021-го года в Сумгаитском государственном университете.
Конференция проводится в соответствии с «Перечнем международных и республиканских научных конференций, симпозиумов и съездов, проводимых в высших учебных заведениях в 2021 году», утвержденным на основании согласительного письма Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 26.01. 2021 г. за номером 1764.
1. Национально-культурная идентичность: аспекты фольклора, литературы, истории и религии
2. Вопросы личности и общества в творчестве Низами Гянджеви
3. Межкультурная коммуникация: социально-психологические, этические и когнитивные особенности взаимоотношений
4. Языковая картина мира: социальные и лингвистические вопросы
Рабочие языки конференции: азербайджанский, русский, английский.
Формат конференции: очный или онлайн (будет сообщено дополнительно).
Размер бумаги – A4
Поля – 2 см с каждой стороны
Шрифт – Times New Roman
Размер шрифта – 12 pt
Межстрочный интервал – 1,15 см
Абзац – 1, 25 см
Название статьи – по центру, прописными буквами, жирным шрифтом
Фамилия, имя, отчество автора – по центру, жирным шрифтом
Место работы, город, страна – по центру, курсивом
Эл. адрес – по центру, курсивом
Ключевые слова (5-7 слов) – на языке доклада и одном из других рабочих языков конференции
Резюме (60-80 слов) – на языке доклада и одном из других
рабочих языков конференции
Объем – до 5 страниц
Ссылки на литературу – в квадратных скобках
Список литературы – в алфавитном порядке
Материалы конференции после проверки в системе Антиплагиат будут опубликованы в сборнике «СГУ. Материалы конференции» (Международный серийный номер: İSSN 2708-955X print, İSSN 2709-6033 on-line), размещены на сайтах https://www.ssu-conferenceproceedings.edu.az , https://www.sdu.edu.az и в базе данных РИНЦ eLibrary.ru. Материалы принимаются на электронную почту sdu.dilcemiyyet@gmail.com или на электронных носителях и в печатной форме до 15 сентября 2021-го года по адресу: AZ5008. г. Сумгаит, 16-й квартал, Сумгаитский государственный университет (III учебный корпус), Филологический факультет, Кафедра иностранных языков,(ауд. 217).