Yerləşdirilmə tarixi : 22 İyul 2021 10:15
Sizi Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 26.01.2021 – ci il tarixli 1764 nömrəli razılıq məktubuna əsasən təsdiq olunmuş “Ali təhsil müəssisələrində 2021-ci ildə keçiriləcək beynəlxalq və respublika səviyyəli elmi konfrans, simpozium və konqreslərin siyahısı”na uyğun olaraq 28–29 oktyabr 2021-ci il tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universitetində keçiriləcək “Dil, cəmiyyət, şəxsiyyət və Nizami Gəncəvi yaradıcılığı” mövzusunda Beynəlxalq elmi konfransda iştirak etməyə dəvət edirik.
1. Milli-mədəni özünəməxsusluq : folklor, ədəbiyyat, tarix və din aspektləri
2. İnsan və cəmiyyət məsələləri Nizami Gəncəvi yaradıcılığında
3. Mədəniyyətlərarası kommunikasiya: qarşılıqlı əlaqələrin ictimai-psixoloji, etik və koqnitiv xüsusiyyətləri
4. Dünyanın dil mənzərəsi: sosial və linqvistik məsələlər
Konfransın işçi dilləri: azərbaycan, rus, ingilis.
Kağızın ölçüsü – A4
Boş sahə – hər tərəfdən 2 sm
Şrift – Times New Roman
Şrift ölçüsü – 12 pt
Sətirarası interval – 1,15 sm
Abzas – 1,25 sm
Məqalənin adı – ortadan, böyük hərflərlə, qalın şriftlə
Müəllifin adı, soyadı, atasının adı – ortadan, qalın şriflə
İş yeri, şəhər, ölkə – ortadan, kursivlə
E-poçt ünvanı – ortadan, kursivlə
Açar sözlər (5–7 söz) – azərbaycan, ingilis və rus dillərində
Xülasə (60–80 söz) – azərbaycan, ingilis və rus dillərində
Həcmi – 5 səhifəyə qədər
Ədəbiyyat siyahısı – kvadrat mötərizədə – əlifba sırası ilə
Konfransın materialları Antiplagiat sistemində yoxlanıldıqdan sonra “SDU. Konfrans materialları” toplusunda (Beynəlxalq seriya nömrəsi: İSSN 2708-955X print, İSSN 2709-6033 on-line) çap olunaraq, https://www.ssu-conferenceproceedings.edu.az , https://www.sdu.edu.az saytlarında və REİİ-nin eLibrary.ru məlumat bazasında yerləşdiriləcəkdir.
Materiallar 15 sentyabr 2021-ci il tarixinədək sdu.dilcemiyyet@gmail.com elektron poçtuna və ya elektron daşıyıcılarda və çap olunmuş formada bu ünvanda qəbul olunur:
AZ5008. Sumqayıt şəh., 16-cı məhəllə, Sumqayıt Dövlət Universiteti (III tədris korpusu), Filologiya fakültəsi, Xarici dillər kafedrası (aud. 217 ).

Yerləşdirilmə tarixi : 22 July 2021 10:15
We invite you to the International Scientific Conference on "Language, Society, Personality, and Nizami Ganjavi's Creativity" to be held on October 28-29, 2021, at Sumgayit State University.
The conference will be held in accordance with the "List of international and national scientific conferences, symposiums and congresses of higher education institutions in 2021", approved by the letter of agreement of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 26.01.2021 under No. 1764.
Sections of the Conference:
1. National and cultural identity: folklore, literature, history and religion
2. Human and social issues in the works by Nizami Ganjavi
3. Intercultural communication: socio-psychological, ethical and cognitive features of interaction
4. Language worldview: social and linguistic issues
Working languages of the conference: Azerbaijani, Russian, English.
Requirements for the conference materials:
Paper size – A4
Page margin – 2 cm on each side
Font – Times New Roman
Font size – 12 pt
Line spacing – 1.15 cm
Paragraph – 1.25 cm
The title of the article – in the middle, in capital letters, in bold
Author's name, middle name,
& last name - in the middle, in capital letters, in bold
Workplace, city, country – in the middle, in italics
Email address – in the middle, in italics
– in the language of the paper, and in another working language of the conference
Summary (60–80 words) – in the language of the paper, and in another working language of the conference
Volume – up to 5 pages
References – parenthetical referencing in the text as [4, 26], and in alphabetical order by the authors’ last name in References
After Plagiarism cheching, materials of the conference will be published in “SSU. Conference proceedings” (International serial number: İSSN 2708-955X print, İSSN 2709-6033 on-line), distributed on https://www.ssu-conferenceproceedings.edu.az , https://www.sdu.edu.az and on eLibrary.ru of Russian Science Citation Index (RSCI) database.
The deadline for acceptance the abstracts is til September 15, 2021, via e-mail sdu.dilcemiyyet@gmail.com or in electronic media and/or printed form at the following address: AZ5008. Sumgayit city, 16th block, Sumgayit State University (III campus), Faculty of Philology, Department of Foreign Languages (room 217).