Yerləşdirilmə tarixi : 16 May 2021 12:35
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Biznesin təşkili və menecment kafedrasının təşkilatçılığı ilə keçirilən PERFORMANCE MANAGEMENT “Müəllim tələbə koordinasiyası” onlayn vebinarlar silsiləsindən “Biznes təfəkkürü və uğura doğru...“ adlı vebinarı
Layihənin rəhbəri:
1. Biznesin təşkili və menecment kafedrasının baş müəllimi Məmmədova Səxavət Tofiq qızı,
2. Biznesin təşkili və menecment kafedrasının müəllimi Əliyeva Şöhrət İzzət qızı
Tədbirin məqsədi: Tələbələrə özünüidarəetmə, özünütəlim proselərinin aşılanması ilə onların innovativ fəallığının və intellektual potensialının yüksəldilməsi, müasir biznes və idarəetmə mühitinə uyğunlaşdırılması, kreativ təşəbbüslərinin üzə çıxarılması.
Tədbirin keçirilmə tarixi: 17 may 2021-ci il, saat 17:00 (ZOOM platforması ilə)
Tədbirin rəhbəri (müəllim): Biznesin təşkili və menecment kafedrasının baş müəllimi Məmmədova Səxavət Tofiq qızı
Təşkilati işlər üzrə koordinator (tələbə): Biznesin təşkili və menecment kafedrasının müəllimi Əliyeva Şöhrət İzzət qızı
Vebinarın ssenarisi
1. “Özünüidarəetmə müasir biznes modelinin təminatıdır” - məruzəçi, layihənin rəhbəri Biznesin təşkili və menecment kafedrasının baş müəllimi Məmmədova Səxavət Tofiq qızı
2. “Uğur forumu” – videoçarx, Biznesin təşkili və menecment kafedrasının müəllimi Əliyeva Şöhrət İzzət qızının təqdimatında
3. “Azərbaycanda biznes quruculuğu və biznes təfəkkürünün formalaşması” - məruzəçi, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Beynəlxalq Statuslu Biznes Təlimçisi, ORKHANWAY Coaching-Şirkətinin Təsisçisi, Beynəlxalq Əmək Təşkilatının Biznes Təlimçisi Orxan Şahbaz
4. Mövzu ətrafında təlimçi və tələbələr arasında müzakirə və debatlar.
5. Tələbələr arasında keçirilən sorğu əsasında “Müəllim-tələbə koordinasiyasi” online vebinarlar silsiləsinin növbəti vebinarının mövzusunun müəyyən edilməsi.
6. Qəbul edilmiş mövzu üzrə marağı olan tələbələrin seçilməsi.
7. Çıxışlar.
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı A.Y.Yəhyayeva
Biznesin təşkili və menecment kafedrasının müdiri Q.S.Hüseynov
Tədbirin əhəmiyyəti: Tələbə və müəllim əməkdaşlığının inkişaf etirilməsi, tələbələrin geniş dünya görüşə malik mütəxəsis kimi formalaşmasına dəstək verilməsi, onların geniş auditoriyaya çıxış imkanlarının təmin edilməsi, pandemiya dövründə psixoloji gərginlikərinin aradan qaldırılması və asudə vaxtlarının səmərəli təşkili.
Növbəti vebinarların planlaşdırılan mövzuları
1. Universitetimizin məzunlarından uğura gedən yol
2. Postkonflikt dövrü işğaldan azad edilən ərazilərdə layihələrin idarə edilməsi
3. Postpandemiya dövründə böhrandan çıxış yolları
4. İdərəetmə psixologiyası və liderlik
5. Nəzəriyyədən təcrübəyə: tələbələrin startup layihələri
Birgə əməkdaşlıq vebinarları (SDU-nun Karyera Mərkəzi, Tələbə təşkilatları, SDU-nun digər fakültələri, SDU-nun nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kolleci, Respublikamızın digər universitetləri, xarici üniversitetlər, orta məktəblər)
Dəvətlilər: Kafedra müdirləri və könüllülük əsasında İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbələri, müəllimləri

Yerləşdirilmə tarixi : 16 Май 2021 12:35
Вебинар «Бизнес мышление и к успеху ….» из цикла онлайн вебинаров PERFORMANCE MANAGEMENT «Координация преподаватель–студент», организованный кафедрой организации бизнеса и менеджмента Сумгаитского государственного университета
Руководитель проекта:
1. Ст.преподаватель кафедры организации бизнеса и менеджмента Мамедова Сахават Тофиг гызы.
2. Преподаватель кафедры организации бизнеса и менеджмента Алиева Шохрат Иззет гызы.
Цель мероприятия: Привитие студентам навыков самоуправления и самоанализа, повышение их инновативной активности и интеллектуального потенциала, координация их приспособления к среде бизнеса и управления, выявление их креативных инициатив.
Дата проведения мероприятия: 17 мая 2021-го года, 17:00 час.(на платформе ZOOM)
Руководитель мероприятия (преподаватель): ст.преподаватель кафедры организации бизнеса и менеджмента Мамедова Сахават Тофиг гызы.
Координатор организационных работ (студент): преподаватель кафедры организации бизнеса и менеджмента Алиева Шохрат Иззет гызы.
Сценарий вебинара
1. Самоуправление –гарантия современной модели бизнеса
2. «Форум успеха» -видеоролик в презентации преподавателя кафедры организации бизнеса и менеджмента Алиевой Шохрат Иззет гызы.
3. «Построение бизнеса в Азербайджане и формирование бизнес мышления» - докладчик инструктор по бизнесу международного статуса Министерства труда и социальной защиты населения, учредитель компании ORKHANWAY Coaching бизнес инструктор Международной трудовой организации Орхан Шахбаз.
4. Обсуждение и дебаты вокруг темы между инструктором и студентами.
5. Определение темы очередного онлайн вебинара из цикла «Координация преподаватель-студент» на основе опроса, проведенного между студентами.
6. Выбор студентов, заинтересовавшихся принятой темой.
7. Выступления
Декан факультета экономики и управления А.Я.Яхъяева.
Зав.кафедрой организации бизнеса и менеджмента Г.С.Гусейнов.
Значение мероприятия: Развитие сотрудничества студентов и преподавателей, оказание поддержки формированию студентов, обладающих
широким мировоззрением, обеспечение их выхода в широкую аудиторию, устранение психологической напряженности в период пандемии и организация полезного досуга.
Темы, запланированные на очередной вебинар.
1. Дорога к успеху выпускников нашего университета.
2. Управление проектами на территориях, освобожденных от оккупации, в постконфликтный период.
3. Пути выхода из кризиса в период постпандемии.
4. Психология управления и лидерство.
5. От теории к практике: startup-проекты студентов.
Вебинар совместного сотрудничества (Центр карьеры СГУ, студенческие организации, факультеты СГУ, СГТК при СГУ, другие университеты нашей республики, зарубежные университеты, средние школы).