Yerləşdirilmə tarixi : 02 May 2020 21:55
05.05.2020-ci il tarixdə saat 11:00-da “ALİ MƏKTƏBLƏRDƏ ANA DİLİNİN İXTİSAS FƏNNİ KİMİ ONLAYN TƏDRİSİ: TƏCRÜBƏ MÜBADİLƏSİ” mövzusunda keçiriləcək beynəlxalq onlayn debata dəvət edirik.
SUMQAYIT DÖVLƏT UNİVERSİTETİ FİLOLOGİYA FAKÜLTƏSİ AZƏRBAYCAN DİLİ VƏ ONUN TƏDRİSİ METODİKASI KAFEDRASI ALİ MƏKTƏBLƏRDƏ ANA DİLİNİN İXTİSAS FƏNNİ KİMİ ONLAYN TƏDRİSİ: TƏCRÜBƏ MÜBADİLƏSİ BEYNƏLXALQ ONLAYN DEBAT
PROQRAM – DƏVƏTNAMƏ
Koronavirus pandemiyası səbəbindən bütün dünya ölkələrində karantin rejiminin tətbiqi ilə bağlı təhsil ocaqlarında tədris Zoom, Microsoft Teams, Moodle, Whatsap və s. müasir internet proqramlarından istifadə edilərək onlayn rejimdə həyata keçirilir. Azərbaycan və xarici ölkə universitetlərində Ana dilinin ixtisas fənni kimi onlayn tədrisinin bugünkü vəziyyəti, uğurları və problemləri barədə təcrübə mübadiləsi beynəlxalq debatın əsas mövzusudur.
Sizi 05.05.2020-ci il tarixdə saat 11:00-da “ALİ MƏKTƏBLƏRDƏ ANA DİLİNİN İXTİSAS FƏNNİ KİMİ ONLAYN TƏDRİSİ: TƏCRÜBƏ MÜBADİLƏSİ” mövzusunda keçiriləcək beynəlxalq onlayn debata dəvət edirik.
Moderator: Böyükxanım Eminli, Sumqayıt Dövlət Universitetinin Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının müdiri, dosent
İştirakçılar:
Azərbaycan universitetləri:
1. Ramazan Məmmədov -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Elm və innovasiyalar üzrə prorektor, professor
2. Sevinc Həmzəyeva -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Filologiya fakültəsinin dekanı, dosent
3. Aslan Bayramov -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodkası kafedrası, professor
4. Əzəmət Rüstəmov -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrası, dosent
5. İsmayıl Ağayev -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrası, dosent
6. Nabat Cəfərova -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrası, dosent
7. Günel Paşayeva -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrası, dosent
8. Xəyalə Mürsəliyeva -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrası, baş müəllim, fil.f.d.
9. Leyla Allahverdiyeva -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrası, müəllim, fil.f.d.
10. İlhamə Hacıyeva -Bakı Dövlət Universiteti, Nitq mədəniyyəti kafedrasının müdiri, professor
11. Mahirə Hüseynova -Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Filologiya fakültəsinin dekanı, professor
12. Aynur Qədimalıyeva -Azərbaycan İqtisad Universiteti, Azərbaycan dili və nitq mədəniyyəti kafedrası, dosent
13. Çinarə Qəhrəmanova -Azərbaycan İqtisad Universiteti, Azərbaycan dili və nitq mədəniyyəti kafedrası, dosent

Приглашаем приять участие в работе международного онлайн дебата на тему «ОНЛАЙН ПРЕПОДАВАНИЕ РОДНОГО ЯЗЫКА КАК ПРЕДМЕТ СПЕЦИАЛЬНОСТИ В ВЫСШИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЯХ: ОБМЕН ОПЫТОМ», который состоится 05.05.2020 в 11:00.
СУМГАИТСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ ФИЛОЛОГИЧЕСКИЙ ФАКУЛЬТЕТ КАФЕДРА АЗЕРБАЙДЖАНСКОГО ЯЗЫКА И МЕТОДИКИ ЕЕ ПРЕПОДАВАНИЯ ОНЛАЙН ПРЕПОДАВАНИЕ РОДНОГО ЯЗЫКА КАК ПРЕДМЕТ СПЕЦИАЛЬНОСТИ В ВЫСШИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЯХ: ОБМЕН ОПЫТОМ МЕЖДУНАРОДНЫЙ ОНЛАЙН ДЕБАТ
ПРОГРАММА-ПРИГЛАШЕНИЕ
В связи с пандемией коронавируса и введением карантинного режима во всех странах мира обучение в образовательных учреждениях проводится в онлайн режиме с использованием современных интернет программ Zoom, Microsoft Teams, Moodle, Whatsap и т.д. Обмен опытом по состоянию, успехам и проблемам онлайн преподавания родного языка как предмет специальности в азербайджанских и зарубежных университетах является основной темой настоящего международного онлайн дебата.
Приглашаем Вас приять участие в работе международного онлайн дебата на тему «ОНЛАЙН ПРЕПОДАВАНИЕ РОДНОГО ЯЗЫКА КАК ПРЕДМЕТ СПЕЦИАЛЬНОСТИ В ВЫСШИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЯХ: ОБМЕН ОПЫТОМ», который состоится 05.05.2020 в 11:00.
Модератор: Бёюкханум Эминли, заведующая кафедрой азербайджанского языка и методики ее преподавания Сумгаитского государственного университета, доцент
Участники
Азербайджанские университеты
1. Рамазан Мамедов -Сумгаитский государственный университет, проректор по науке и инновациям, профессор
2. Севиндж Хамзаева -Сумгаитский государственный университет, декан филологического факультета, доцент
3. Аслан Байрамов -Сумгаитский государственный университет, кафедра азербайджанского языка и методики ее преподавания, профессор
4. Азамат Рустамов -Сумгаитский государственный университет, кафедра
азербайджанского языка и методики ее преподавания, доцент
5. Исмаил Агаев -Сумгаитский государственный университет, кафедра азербайджанского языка и методики ее преподавания, доцент
6. Набат Джафарова -Сумгаитский государственный университет, кафедра азербайджанского языка и методики ее преподавания, доцент
7. Гюнель Пашаева -Сумгаитский государственный университет, кафедра азербайджанского языка и методики ее преподавания, доцент
8. Хаяла Мурсалиева -Сумгаитский государственный университет, кафедра азербайджанского языка и методики ее преподавания, стар.преп., д.ф.ф.
9. Лейла Аллахвердиева -Сумгаитский государственный университет, кафедра азербайджанского языка и методики ее преподавания, преподаватель, д.ф.ф.
10. Ильхама Гаджиева -Бакинский государственный университет, заведующая кафедрой культуры речи, профессор
11. Махира Гусейнова –Азербайджанский государственный педагогический университет, декан филологического факультета, профессор
12. Айнур Гадималыева -Азербайджанский экономический университет, кафедра азербайджанского языка и культуры речи, доцент
13. Чинара Гахраманова -Азербайджанский экономический университет, кафедра азербайджанского языка и культуры речи, доцент
14. Севиндж Гамбарова -Гянджинский государственный университет, кафедра азербайджанского языка, старший преподаватель, д.ф.ф.
Зарубежные университеты
15. Халук Шюкрю Акалын –Университет Хаджеттепе, профессор, почетный доктор СГУ (Турция)
16. Неджати Демир –Университет Гази, профессор (Турция)
17. Гюльгайша Сагидолда –Евразийский национальный университет им. Л.Н. Гумилева, профессор (Казахстан)
18. Шолпан Жаркынбекова -Евразийский национальный университет им. Л.Н. Гумилева, профессор (Казахстан)