Yerləşdirilmə tarixi : 02 May 2020 21:55
05.05.2020-ci il tarixdə saat 11:00-da “ALİ MƏKTƏBLƏRDƏ ANA DİLİNİN İXTİSAS FƏNNİ KİMİ ONLAYN TƏDRİSİ: TƏCRÜBƏ MÜBADİLƏSİ” mövzusunda keçiriləcək beynəlxalq onlayn debata dəvət edirik.
SUMQAYIT DÖVLƏT UNİVERSİTETİ FİLOLOGİYA FAKÜLTƏSİ AZƏRBAYCAN DİLİ VƏ ONUN TƏDRİSİ METODİKASI KAFEDRASI ALİ MƏKTƏBLƏRDƏ ANA DİLİNİN İXTİSAS FƏNNİ KİMİ ONLAYN TƏDRİSİ: TƏCRÜBƏ MÜBADİLƏSİ BEYNƏLXALQ ONLAYN DEBAT
PROQRAM – DƏVƏTNAMƏ
Koronavirus pandemiyası səbəbindən bütün dünya ölkələrində karantin rejiminin tətbiqi ilə bağlı təhsil ocaqlarında tədris Zoom, Microsoft Teams, Moodle, Whatsap və s. müasir internet proqramlarından istifadə edilərək onlayn rejimdə həyata keçirilir. Azərbaycan və xarici ölkə universitetlərində Ana dilinin ixtisas fənni kimi onlayn tədrisinin bugünkü vəziyyəti, uğurları və problemləri barədə təcrübə mübadiləsi beynəlxalq debatın əsas mövzusudur.
Sizi 05.05.2020-ci il tarixdə saat 11:00-da “ALİ MƏKTƏBLƏRDƏ ANA DİLİNİN İXTİSAS FƏNNİ KİMİ ONLAYN TƏDRİSİ: TƏCRÜBƏ MÜBADİLƏSİ” mövzusunda keçiriləcək beynəlxalq onlayn debata dəvət edirik.
Moderator: Böyükxanım Eminli, Sumqayıt Dövlət Universitetinin Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının müdiri, dosent
İştirakçılar:
Azərbaycan universitetləri:
1. Ramazan Məmmədov -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Elm və innovasiyalar üzrə prorektor, professor
2. Sevinc Həmzəyeva -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Filologiya fakültəsinin dekanı, dosent
3. Aslan Bayramov -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodkası kafedrası, professor
4. Əzəmət Rüstəmov -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrası, dosent
5. İsmayıl Ağayev -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrası, dosent
6. Nabat Cəfərova -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrası, dosent
7. Günel Paşayeva -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrası, dosent
8. Xəyalə Mürsəliyeva -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrası, baş müəllim, fil.f.d.
9. Leyla Allahverdiyeva -Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrası, müəllim, fil.f.d.
10. İlhamə Hacıyeva -Bakı Dövlət Universiteti, Nitq mədəniyyəti kafedrasının müdiri, professor
11. Mahirə Hüseynova -Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Filologiya fakültəsinin dekanı, professor
12. Aynur Qədimalıyeva -Azərbaycan İqtisad Universiteti, Azərbaycan dili və nitq mədəniyyəti kafedrası, dosent
13. Çinarə Qəhrəmanova -Azərbaycan İqtisad Universiteti, Azərbaycan dili və nitq mədəniyyəti kafedrası, dosent

Yerləşdirilmə tarixi : 02 May 2020 21:55
We invite to International online debate on “ONLINE TEACHING OF NATIVE LANGUAGE IN HIGHER EDUCATION INSTITUTIONS AS A SPECIALTY DISCIPLINE: EXCHANGE OF EXPERIENCE”, which will be held on May 5, 2020 at 11:00.
SUMGAYIT STATE UNIVERSITY THE FACULTY OF PHILOLOGY THE DEPARTMENT OF AZERBAIJANI LANGUAGE AND ITS TEACHING METHODS
ONLINE TEACHING OF NATIVE LANGUAGE IN HIGHER EDUCATION INSTITUTIONS AS A SPECIALTY DISCIPLINE: EXCHANGE OF EXPERIENCE INTERNATIONAL ONLINE DEBATE
PROGRAM-INVITATION
The education is carried out online in education institutions by using Zoom, Microsoft Teams, Moodle, Whatsap and other modern internet programs related to introduction of quarantine regime in all countries of the world due to the coronavirus pandemic. Exchange of experience on current state, achievements and problems of online teaching of native language as a specialty subject in universities of Azerbaijan and foreign countries is the principal theme of the international debate.
We invite You to International online debate on “ONLINE TEACHING OF NATIVE LANGUAGE IN HIGHER EDUCATION INSTITUTIONS AS A SPECIALTY DISCIPLINE: EXCHANGE OF EXPERIENCE”, which will be held on May 5, 2020 at 11:00.
Moderator: Boyukkhanim Eminli, chief of the Department of Azerbaijani language and its teaching methods, associate professor
Participants:
The universities of Azerbaijan:
1. Ramazan Mammadov -Sumgayit State University, vice-rector for Science and Innovations, professor
2. Sevinj Hamzayeva -Sumgayit State University, dean of the Faculty of Philology, associate professor
3. Aslan Bayramov -Sumgayit State University, the Department of Azerbaijani language and its teaching methods, professor
4. Azamat Rustamov -Sumgayit State University, the Department of Azerbaijani language and its teaching methods, associate professor
5. Ismayil Aghayev -Sumgayit State University, the Department of Azerbaijani language and its teaching methods, associate professor
6. Nabat Jafarova -Sumgayit State University, the Department of Azerbaijani language and its teaching methods, associate professor
7. Gunel Pashayeva -Sumgayit State University, the Department of Azerbaijani language and its teaching methods, associate professor
8. Khayala Mursaliyeva -Sumgayit State University, the Department of Azerbaijani language and its teaching methods, senior lecturer, PhD in philology
9. Leyla Allahverdiyeva -Sumgayit State University, the Department of Azerbaijani language and its teaching methods, senior lecturer, PhD in philology
10. Ilhama Hajiyeva -Baku State University, chief of the Department of Culture of speech, professor
11. Mahira Huseynova -Azerbaijan State Pedagogical University, dean of the Faculty of Philology, professor
12. Aynur Gadimaliyeva -Azerbaijan University of Economics, Department of Azerbaijani language and culture of speech, associate professor
13. Chinara Gahramanova - Azerbaijan University of Economics, Department of Azerbaijani language and culture of speech, associate professor