Yerləşdirilmə tarixi : 26 Aprel 2019 12:40
Böyük Azərbaycan şairi İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyi ilə əlaqədar 2019-cu ilin “Nəsimi ili” elan edilməsinə müvafiq olaraq Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbə və magistrları arasında “Nəsiminin söz dünyası” mövzusunda məqalə müsabiqəsi elan edilir. Müsabiqədə iştirak etmək istəyənlər öz məqalələrini nasimimusabiqesisdu@gmail.com elektron ünvanına və ya Filologiya fakültəsinə təqdim edə bilərlər. Müsabiqəyə təqdim edilən məqalələr aşağıda göstərilən tələblərə cavab verməlidir:
Məqalə çap edilmiş və elektron daşıyıcılarda təqdim edilir;
Məqalə Word Document proqramında yığılır. Məqalə ümumi həcmi 6 səhifədən artıq olmamalıdır (Arial, 12 ölçüdə, sətirarası 1,0 intervalla);
Məqalə Power Point Presentation proqramında 25 slayddan artıq olmayan təqdimatı hazırlanmalıdır;
Zərurət yarandıqda məqalənin nümayış edilə bilən maketi, videomaterial təqdim edilə bilər.
Məqalənin mütləq qaydada aşağıda göstərilən hissələrdən ibarət olmalıdır:
Titul vərəqi – məqalənin adı, müəllifin adı, soyadı, atasının adı, təhsil aldığı fakültə, hazırda oxuduğu kurs/qrup – 1 vərəq;
Aşağıda göstərilən hallarda məqalə müsabiqəyə buraxılmır:
məqalə əllə və ya çap makinasında yazıldıqda;
tam və ya qismən digər şəxslərin ideyasını təkrar etdikdə (plagiat);
ərizədə göstərilən şəxs iştirak tələblərinə cavab vermədikdə.
Müsabiqəyə təqdim edilən sənədlər geri qaytarılmır (maket və slaydlar istisna olmaqla), onlarla bağlı izahat verilmir.
Müsabiqə iştirakçısı Təşkilat Komitəsinə təqdim etdiyi məqalənin dərc və nümayiş etdirilməsinə, tətbiq edilməsinə razılıq verir o şərtlə ki, onun müəllifliyi hər istifadədə qeyd edilsin.

В Сумгаитском Государственном Университете объявляется конкурс статей для студентов и магистрантов на тему «Поэтический мир Насими», посвященный 650-ти летнему юбилею великого азербайджанского поэта Имамеддина Насими, проводимый в рамках объявленного 2019 года «Годом Насими»
Желающие принять участие в конкурсе могут присылать свои статьи по электронному адресу nasimimusabiqesisdu@gmail.com или представить на филологический факультет. Представленные на конкурс статьи должны отвечать следующим требованиям:
Представляются в напечатанном виде и на электронных носителях:
Набирается в редакторе Word Документ объемом не более 6 страниц (Arial, 12 pt, межстрочный интервал 0,1).
Необходимо подготовить презентацию, состоящую из слайдов (не более 25-ти) по программе Power Point Presentation.
Необходимо представить модель или видеоматериал статьи для демонстрации.
Статья должна состоять из следующих частей: титульный лист: название статьи, и.ф.о. автора, факультет, курс, группа -1 лист.
Статья не допускается к конкурсу, если
написана от руки или набрана на печатной машинке;
полностью или частично повторяет идеи другого лица (плагиат);
заявленное лицо не соответствует требованием участия в конкурсе.
Представленные на конкурс материалы не возвращаются (за исключением макетов и слайдов).
Участник конкурса соглашается на публикацию и демонстрацию представленной в организационный комитет статьи с условием, что при каждой ссылке на статью его авторство будет подтверждено.