Yerləşdirilmə tarixi : 26 Aprel 2019 12:40
Böyük Azərbaycan şairi İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyi ilə əlaqədar 2019-cu ilin “Nəsimi ili” elan edilməsinə müvafiq olaraq Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbə və magistrları arasında “Nəsiminin söz dünyası” mövzusunda məqalə müsabiqəsi elan edilir. Müsabiqədə iştirak etmək istəyənlər öz məqalələrini nasimimusabiqesisdu@gmail.com elektron ünvanına və ya Filologiya fakültəsinə təqdim edə bilərlər. Müsabiqəyə təqdim edilən məqalələr aşağıda göstərilən tələblərə cavab verməlidir:
Məqalə çap edilmiş və elektron daşıyıcılarda təqdim edilir;
Məqalə Word Document proqramında yığılır. Məqalə ümumi həcmi 6 səhifədən artıq olmamalıdır (Arial, 12 ölçüdə, sətirarası 1,0 intervalla);
Məqalə Power Point Presentation proqramında 25 slayddan artıq olmayan təqdimatı hazırlanmalıdır;
Zərurət yarandıqda məqalənin nümayış edilə bilən maketi, videomaterial təqdim edilə bilər.
Məqalənin mütləq qaydada aşağıda göstərilən hissələrdən ibarət olmalıdır:
Titul vərəqi – məqalənin adı, müəllifin adı, soyadı, atasının adı, təhsil aldığı fakültə, hazırda oxuduğu kurs/qrup – 1 vərəq;
Aşağıda göstərilən hallarda məqalə müsabiqəyə buraxılmır:
məqalə əllə və ya çap makinasında yazıldıqda;
tam və ya qismən digər şəxslərin ideyasını təkrar etdikdə (plagiat);
ərizədə göstərilən şəxs iştirak tələblərinə cavab vermədikdə.
Müsabiqəyə təqdim edilən sənədlər geri qaytarılmır (maket və slaydlar istisna olmaqla), onlarla bağlı izahat verilmir.
Müsabiqə iştirakçısı Təşkilat Komitəsinə təqdim etdiyi məqalənin dərc və nümayiş etdirilməsinə, tətbiq edilməsinə razılıq verir o şərtlə ki, onun müəllifliyi hər istifadədə qeyd edilsin.

Article competition is announced on “Poetic world of Nasimi” among bachelor and master students of Sumgayit State University dedicated to 650th anniversary of great Azerbaijani poet Imadeddin Nasimi, according to declaration of 2019 “Year of Nasimi
Those, who want to participate at the competition, could present their articles to nasimimusabiqesisdu@gmail.com electron address or Philology faculty. The articles should meet the following requirements:
The article should be presented in printed form or in electron carriers;
The article should be in Microsoft Word Document program no more than 6 pages (Arial,12 pt, interval between lines – 1,0 cm);
The presentation of article should be prepared in Power Point Presentation program no more than 25 slides;
If it is necessary, demonstrable model of article and videomaterial could be presented.
The article must have the following parts:
Title sheet – headline, author’s name, surname, patronymic, faculty, course/group – 1 sheet;
In the following cases the article will not be accepted:
Is the article is written manually or in printing machine;
If it repeats others’ ideas (plagiarism);
If the person does not meet the participation requirements
Presented documents will not be returned (except models and slides).
The participant of competition agrees that his /her article, which was presented to Organizing Committee, could be published and displayed, only with noting the authorship.