Home | News | Our student won a prize in the BRAND BOOM competition
Yerləşdirilmə tarixi : 14 March 2025 19:24
Our student won a prize in the BRAND BOOM competition
The BRAND BOOM marketing competition which was held on March 14 at the initiative of Azersun Holding, provided a perfect platform for young talents to demonstrate their creative potential. A student of the Philology Faculty of Sumgayit State University, Nuray Hanifayeva advanced to the finals with her high performance in the BRAND BOOM competition organized by Azersun Holding. Nuray Hanifayeva joined the project with a student from Khazar University. At the end of the competition, she took second place and was awarded a prize of 2,500 AZN. It should be noted that the goal of the project is to help young people develop their skills in the fields of creativity and innovation, while also providing them with experiences they may encounter in the real business world. Such events will have a positive impact on the future careers of young people and introduce them to broader perspectives.