Əsas səhifə | Xəbərlər | ERASMUS + PETRA layhəsi çərçivəsində növbəti təlim keçirildi
İyulun 27-də Sumqayıt Dövlət Universitetində PETRA layihəsi çərçivəsində iş planı 3-ə əsasən “Ali təhsil müəssisəsində elektron öyrənmə” mövzusunda növbəti təlim keçirildi. Təlimdə tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru, PETRA layihəsinin SDU üzrə meneceri dosent Natiq Talıbov, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin və İnformasiya texnologiyaları şöbəsinin əməkdaşları iştirak etdilər.
Təlimçi Xəzər Universitetinin ali təhsil müəssisələri üzrə elektron təhsil sahəsinin tədqiqatçısı Ülkər Bayramova “Research activities E-learning WP3” mövzusunda təqdimatla çıxış edərək tədqiqat istiqamətində qəbul edilən qanunlar, tədqiqatın aparılmasının ilkin mərhələləri, bu sahədə qarşıya çıxan problemlər, tədqiqat metodları haqqında  ətraflı məlumat verdi. Nəzərinizə çatdırırıq ki, E-təhsil informasiya və müasir texnologiyanın köməyi ilə baş verən təhsil sistemidir. YUNESKO mütəxəssislərinin fikrinə görə, "e-Learning - İnternet və multimedia vasitəsilə aparılan tədris metodudur". Elektron tədris elektron dərslikləri, təhsil xidmətləri və kompüter texnologiyalarını əhatə edir. Əslində, e-təhsil təhsilə kompüter xidmətlərindən istifadə etməklə başlamış, ənənəvi, klassik praktik məşqlər və alternativ kompüterlərdən istifadə etməklə təlimlər baş tutmuşdur.
Təlimin sonunda mövzu ətrafında suallar səsləndirildi, fikir mübadiləsi və iştirakçılar arasında debatlar aparıldı.

Главная страница | Новости | Проведен очередной тренинг в рамках проекта ERASMUS+PETRA
27 ИЮЛЯ В Сумгаитском государственном университете  в рамках проекта PETRA  на основе  плана 3 был проведен очередной тренинг на тему «Электронное обучение в вузах». На тренинге  участвовали менеджер проекта PETRA,  проректор по организации учебного процесса и технологиям  обучения доцент Натиг Талыбов, зав. Отделом международного сотрудничества Самира Мамедова, сотрудники Отдела международного сотрудничества и Отдела информационных технологий.
Выступила исследователь в области  электронного обучения в высших учебных заведениях Университета Хазар инструктор Улькер Байрамова. В своем докладе на тему “Research activities E-learning WP3”, она рассказала о законах,  принятых в области исследования,  о начальных стадиях проведения исследовательской работы,  о проблемах,  существующих в этой области,  методах исследования.  Инструктор отметила,  что е-образование - это система образования с применением современных технологий. По мнению специалистов YUNESKO,  "e-Learning – это метод обучения с применением интернета и мультимедии»  электронное обучение охватывает электронные учебники,  учебное обслуживание и компьютерные технологии. На самом деле, е-образование началось с использования компьютерного обслуживания, традиционных, классических практических занятий и исследования альтернативных компьютеров.
В заключение были даны ответы на многочисленные вопросы присутствующих,  состоялись дебаты и обмен мнением.