Əsas səhifə | Xəbərlər | ERASMUS + PETRA layhəsi çərçivəsində növbəti təlim keçirildi
İyulun 27-də Sumqayıt Dövlət Universitetində PETRA layihəsi çərçivəsində iş planı 3-ə əsasən “Ali təhsil müəssisəsində elektron öyrənmə” mövzusunda növbəti təlim keçirildi. Təlimdə tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru, PETRA layihəsinin SDU üzrə meneceri dosent Natiq Talıbov, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin və İnformasiya texnologiyaları şöbəsinin əməkdaşları iştirak etdilər.
Təlimçi Xəzər Universitetinin ali təhsil müəssisələri üzrə elektron təhsil sahəsinin tədqiqatçısı Ülkər Bayramova “Research activities E-learning WP3” mövzusunda təqdimatla çıxış edərək tədqiqat istiqamətində qəbul edilən qanunlar, tədqiqatın aparılmasının ilkin mərhələləri, bu sahədə qarşıya çıxan problemlər, tədqiqat metodları haqqında  ətraflı məlumat verdi. Nəzərinizə çatdırırıq ki, E-təhsil informasiya və müasir texnologiyanın köməyi ilə baş verən təhsil sistemidir. YUNESKO mütəxəssislərinin fikrinə görə, "e-Learning - İnternet və multimedia vasitəsilə aparılan tədris metodudur". Elektron tədris elektron dərslikləri, təhsil xidmətləri və kompüter texnologiyalarını əhatə edir. Əslində, e-təhsil təhsilə kompüter xidmətlərindən istifadə etməklə başlamış, ənənəvi, klassik praktik məşqlər və alternativ kompüterlərdən istifadə etməklə təlimlər baş tutmuşdur.
Təlimin sonunda mövzu ətrafında suallar səsləndirildi, fikir mübadiləsi və iştirakçılar arasında debatlar aparıldı.

Home | News | THE NEXT TRAINING IN THE FRAMEWORK OF ERASMUS+PETRA PROJECT
On July 27, the next training was held at Sumgayit State University on “E-learning at higher educational institution” according to work plan 3 in the framework of PETRA project. Vice-rector on Teaching Organization and Training Technologies and SSU manager of PETRA project docent Natig Talibov, head of the International Cooperation Office Samira Mammadova, personnel of the Office and Information Technologies Department took part in the training.
Instructor Ulkar Bayramova, the researcher of e-education field on higher educational institutions of Khazar University delivered presentation on “Research activities E-learning WP3” and gave wide information about the law adopted in direction of research, preliminary stages and methods of conducting research. It should be noted that E-education is an education system realized by information and modern technologies. According to UNESCO specialists, E-learning is a teaching method conducted via Internet and multimedia. E-education covers electron textbooks, education services and computer technologies. In fact, e-learning started by using computer services. Firstly, trainings were conducted by using classic practical practice and alternative computers.
The questions were responded on the topic and a debate over the questions was conducted among participants.