Əsas səhifə | Xəbərlər | ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində QMS təlimləri davam edir
Bakı Biznes Universitetinin Avropa Birliyi tərəfindən təsdiq olunmuş Erasmus+EQAC layihəsi öz fəaliyyətini davam etdirir. Sumqayıt Dövlət Universiteti də sözügedən layihənin 11 yerli tərəfdaşından biridir. Eyni zamanda 4 Avropa universiteti: İngiltərənin Middlesex Universiteti, İspaniyanın Alikante Universiteti, İsveçin Royal Texnologiya İnstitutu və Litvanın Tətbiqi Sosial Elmlər Universiteti  də bu layihədə tərəfdaşdırlar.
Ali təhsil müəssisələrində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişafı məqsədini qarşıya qoymuş layihənin tərkib hissələrindən biri olan təlimlər 25-28 iyun tarixlərində Bakı Biznes Universitetində baş tutmuşdur. Təlimlərdə Bütün layihə tərfədaşları iştirak etmişlər. Avropa Birliyi miqyasında  təhsilin keyfiyyət təminatı sahəsində ixtisaslaşmış təlimçilərin dəvət aldığı tədbirdə universitetimizi Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının laborantı Nihad Hüseynov və Keyfiyyətə nəzarət və qiymətləndirmə bölməsinin operatoru Sədaqət Fətullayeva təmsil etmişlər. Təmsilçilərimiz 4 gün davam edən tədbirdə Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin Avropa standartlarına uyğunlaşdırılması, həmin mərkəzin strategiyasının yazılması mövzularında təlimlər keçmiş, qrup halında verilən tapşırıqları müzakirə etmişlər. Təlimin sonuncu günü yaradılacaq  Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin mükəmməl modelinin iş planı  hər bir universitet tərəfindən  təqdimat şəklində hazırlanmış və  nümayiş olunmuşdur.

Главная страница | Новости | Продолжаются тренинги по системе управления качеством в рамках проекта ERASMUS+EQAC
Продолжаются тренинги по системе управления качеством в рамках проекта ERASMUS+EQAC
Продолжается работа по проекту ERASMUS+EQACБакинского университета бизнеса, утвержденной ЕвросоюзомСумгаитский государственный университетявляется одним из 11-ти партнеров названного проекта. Одновременно партнерами этого проекта являются 4 университета Европы –Университет Миддлсекс Англии, Университет Аликанте Испании, Шведский Королевский технологический институт, Литовский университет прикладных социальных наук. Составной частью проекта, целью которой является создание и развитие Центров обеспечения качества в вузах,  являются тренинги, проводимые 25-28 июня в Бакинском университете бизнеса. В тренингах приняли участие все партнеры. На мероприятии, которое были приглашены профессиональные наставники в области обеспечения качества, СГУ представили зав.Отделом международного сотрудничества Самира Мамедова,  лаборант кафедры азербайджанского языка и методики его преподавания Нихад  Гусейнов, операторотдела контроля и оценивания качества СадагатФатуллаева. В течение 4 дней представители СГУ участвовали в тренингах по приведению в соответствие с европейскими стандартами Центров обеспечения качества,  выработке их стратегии,  обсудили задания.
В последний день занятий каждый университет представил презентацию рабочего плана усовершенствованной модели, создаваемых Центров обеспечения качества.