Əsas səhifə | Xəbərlər | ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində QMS təlimləri davam edir
Bakı Biznes Universitetinin Avropa Birliyi tərəfindən təsdiq olunmuş Erasmus+EQAC layihəsi öz fəaliyyətini davam etdirir. Sumqayıt Dövlət Universiteti də sözügedən layihənin 11 yerli tərəfdaşından biridir. Eyni zamanda 4 Avropa universiteti: İngiltərənin Middlesex Universiteti, İspaniyanın Alikante Universiteti, İsveçin Royal Texnologiya İnstitutu və Litvanın Tətbiqi Sosial Elmlər Universiteti  də bu layihədə tərəfdaşdırlar.
Ali təhsil müəssisələrində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişafı məqsədini qarşıya qoymuş layihənin tərkib hissələrindən biri olan təlimlər 25-28 iyun tarixlərində Bakı Biznes Universitetində baş tutmuşdur. Təlimlərdə Bütün layihə tərfədaşları iştirak etmişlər. Avropa Birliyi miqyasında  təhsilin keyfiyyət təminatı sahəsində ixtisaslaşmış təlimçilərin dəvət aldığı tədbirdə universitetimizi Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının laborantı Nihad Hüseynov və Keyfiyyətə nəzarət və qiymətləndirmə bölməsinin operatoru Sədaqət Fətullayeva təmsil etmişlər. Təmsilçilərimiz 4 gün davam edən tədbirdə Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin Avropa standartlarına uyğunlaşdırılması, həmin mərkəzin strategiyasının yazılması mövzularında təlimlər keçmiş, qrup halında verilən tapşırıqları müzakirə etmişlər. Təlimin sonuncu günü yaradılacaq  Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin mükəmməl modelinin iş planı  hər bir universitet tərəfindən  təqdimat şəklində hazırlanmış və  nümayiş olunmuşdur.

Home | News | QMS TRAININGS CONTINUE IN THE FRAMEWORK OF ERASMUS+EQAC PROJECT
Erasmus+EQAC project of Baku Business University approved by European Union continues its work. Sumgayit State University is one of 11 local partners of the project. Also, 4 European universities – Middlesex University (England), University of Alicante (Spain), Royal Institute of Technology (Sweden) and University of Applied Social Sciences (Lithuania) are the partners of the project.
The trainings are one of the parts of the project and aim the establishment and development of Quality Assurance Centers in high schools. They were held on June 25-28 in Baku Business University. All project partners participated in the training. Our university was represented by head of International cooperation office Samira Mammadova, a laboratory worker of Azerbaijani language and its teaching methods department NihadHuseynov and operator of Quality Management and Assessment Section SadagatFatullayeva. The event went on 4 days and there were discussions about adapting the Quality Assurance Centers to European standards and given group tasks; trainings were held on writing the strategy of the center. The last day of the training, a work plan of future perfect model of Quality Assurance Centers were prepared as a presentation and demonstrated.