Əsas səhifə | Xəbərlər | Yaz semestrinin imtahan sessiyası öz işinə başladı
Azərbaycan Respublikasının Təhsil naziri cənab Ceyhun Bayramov ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrində 2017-2018-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyasını mövcud qaydalara uyğun təşkil etmək, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı və obyektivliyi təmin etmək məqsədi ilə əmr imzalamışdır. Sumqayıt Dövlət Universitetində bu əmrin icrası ilə bağlı imtahalarda obyektivliyin və şəffaflığın təmin olunması istiqamətində hazırlıq işləri yüksək səviyyədə aparılmışdır. İyunun 4-də universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov, prorektorlar, Tədris hissəsinin müdiri və dekanlar ayrı-ayrı fakültə üzrə imtahanların gedişini izlədilər. Rektor tələbələrin imtahanların gedişinə münasibəti ilə maraqlandı və  normativ sənədlərə baxış keçirdi.  Universitetdə tələbələrin tədrisi üçün geniş imkanların yaradıldığını qeyd etdi və bildirdi ki, sessiya zamanı şəffaflığın təmin olunması, yaranmış neqativ halların aradan qaldırılması üçün İctimai Nəzarət və Məsləhət Şurası yaradılıb, həmçinin Qərargah və Apelyasiya Komissiyası fəaliyyət göstərir. Bu məqsədlə universitetin bütün tədris binalarında müraciət və təkliflər qutuları asılıb. Hər hansı bir problemlə qarşılaşan tələbə müraciət edə bilər.
İmtahan zamanı tələbələr yaradılan şəraitdən və imtahanların gedişindən razı qaldıqlarını bildirdilər.
Qeyd edək ki, SDU-nun rektoru mütəmadi olaraq imtahan prosesini müşahidə edir, imtahanların çevik, şəffaf və obyektiv keçirilməsi üçün öz tapşırıq və tövsiyələrini verir.

Главная страница | Новости | В университете началась весенняя экзаменационная сессия
Министр образования Джейхун Байрамов подписал приказ о проведении весенней экзаменационной сессии 2017-2018 учебного года. В Сумгаитском государственном университете проделана большая подготовительная работа по проведению экзаменационной сессии в условиях полной объективности и прозрачности при оценивании знаний студентов.
4 июня ректор университета профессор Эльхан Гусейнов, проректоры,  зав. Учебно-методическим  центром и деканы отдельных факультетов проследили  за ходом экзаменов. Ректор поинтересовался мнением студентов по организации экзаменов и провёл осмотр нормативных документов. Он отметил, что для проведения сессии, созданы все условия. Для объективности и прозрачности в проведении экзаменов и устранения негативных явлений в ходе сессии создан Совет по общественному контролю и консультациям, в том числе Штаб и Апелляционная комиссия. С этой целью во всех учебных корпусах университета размещены урны для жалоб и предложений. Любой студент, столкнувшийся с какой – либо проблемой, может обратиться в эти подразделения.
Во время экзаменов студенты выразили удовлетворение по поводу созданных для них условий.
Следует  отметить,  что ректор систематически проводит наблюдения за ходом экзаменов и дает рекомендации по их проведению.