Aprelin 30-da Sumqayıt Dövlət UniversitetininElmi şurasının növbəti iclası keçrildi. Universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov iclasın gündəliyini elan etməzdən əvvəl aprelin 11-də  ölkəmizdə keçirilən prezident seçkilərindən, xalqın etimadını, inamını qazanan cənab İlham Əliyevin bir daha böyük səs çoxluğu ilə prezident seçilməsindən danışdı. Rektor ölkənin ictimai-siyasi həyatında  SDU-nun kollektivinin də üzərinə mühüm vəzifələr düşdüyünü qeyd etdi. Bildirdi ki, gələcəyimiz  yeni-yeni hədəflərdən və böyük ruh yüksəkliyi ilə çalışmaqdan ibarətdir. İnanıram ki, möhtərəm prezident cənab İlham Əliyev növbəti illərdə də  uğurlara öz imzasını atacaq, xalqımız gələcəyə daha  böyük inamla addımlayacaq. Bu günlərdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 23 aprel 2018-ci il tarixli Sərəncamı iləCeyhun Bayramov təhsil naziri təyin olundu. Bu münasibətlə Sumqayıt Dövlət Universitetinin çoxsaylı professor-müəllim və tələbə heyəti adından Təhsil naziri cənab Ceyhun Bayramovutəbrik  edir, tutduğu bu ali kürsü həm məsuliyyətli, həm də şərəfli bir vəzifə olduğu üçün fəaliyyətində daim yeniliklər, uğurlar arzu edirik.
Rektorun geniş və məzmunlu çıxışından sonra iclasın gündəliyində duran məsələlər müzakirə olundu.
Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz HüseynovÜmummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95  və  Azərbaycan Demokratik Respublikasının (ADR) yaradılmasının 100-cü ildönümü münasibətilə keçiriləcək tədbirlər haqqında məlumat verdi.
Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov   2014-2015-ci tədris ilində keçirilmiş Akkreditasiyadan sonra görülən işlər barədə məruzə ilə çıxış etdi. Bildirdi ki, 2014-cü ildən universitetimizdə elm və təhsil sahəsində genişmiqyaslı islahatlar davamlı surətdə həyata keçirildi.
Doktorantura və magistratura şöbəsinin müdiri dosent  Sabir Xəlilov II kurs magistrantların elmi tədqiqat, elmi pedaqoji təcrübələrinin və attestasiyalarının nəticələri barədə, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin dekanı dosent Tamella Əhmədova Rusiya – Azərbaycan Universitetləri Assosiasiyasının Memorandumu əsasında universitet əməkdaşlarının Sankt - Peterburq Politexnik Universiteti, Kazan Dövlət Energetika Universitetiilə SDU arasında birgə əməkdaşlığa dair razılıq əldə edilməsi barədə məlumat verdilər.

Home | News | THE NEXT MEETING OF SCIENTIFIC BOARD
On April 30, the next meeting was held of Sumgayit State University Scientific Board. Rector of the university Professor ElkhanHuseynov before announcing the agenda of the meeting talked about presidential elections of April 11 and IlhamAliyev’s election for the fourth term presidency. Rector talked about important duties of SSU collective in public-political life of the country. He noted that our future consists of new targets and great enthusiasm. He expressed his belief for IlhamAliyev’s next term’s success. “Recently JeyhunBayramov has been appointed a minister of education according to IlhamAliyev’s order dated April 23, 2018. We congratulate him for the new post and wish him success.” Then, issues on the agenda were discussed.
Vice-rector for humanitarian issues docent RamizHuseynov informed that the events will be held dedicated to HeydarAliyev’s 95th anniversary and Azerbaijan Democratic Republic’s 100th anniversary.
Vice-rector for science and innovations RamazanMammadov delivered a speech about work done after accreditation held in 2014/2015 academic year. He noted that since 2014 reforms have been carried out in our university in the fields of science and education.
Head of Doctorate and master programs office docent SabirKhalilov gave information about master students’ scientific research, results of scientific pedagogical experience and attestations; dean of physics and electroenergetics faculty TamellaAhmedova informed about joint cooperation with Saint-Petersburg Polytechnic University and Kazan State Energetics University on the basis of Memorandum of Russia-Azerbaijan Universities Association.