Əsas səhifə | Xəbərlər | BMU-da “III Qış Elm Festivalı” keçirildi
Bakı Mühəndislik Universitetinin Tələbə Elmi Cəmiyyəti tərəfindən “III Qış Elm Festivalı” keçirildi. Festivalda 20-dən çox ali təhsil müəssisələrinin tələbələri və orta məktəb şagirdləri tərəfindən 100-ə yaxın layihə nümayiş etdirildi. Layihələr Dil və Ədəbiyyat, Mühəndislik, Biologiya, Fizika, Kimya, Riyaziyyat və İqtisadiyyat kateqoriyaları üzrə təqdim olundu.
Bakı Mühəndislik Universitetinin rektoru, professor Havar Məmmədov festivalda iştirak etdi, layihələrlə tanış oldu və iştirakçılara uğurlar arzuladı. Rektor qeyd etdi ki, festival tələbələrin elmə olan marağının artırılmasında, həm də tələbələrdə motivasiyanın yüksəlməsində mühüm rol oynayır.
Sərgidən sonra müsabiqənin mükafatlandırma hissəsi baş tutdu. Sonda qalib gələn layihələrin müəllifləri diplom və sertifikatlarla mükafatlandırıldılar. Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetindən Kimya və biologiya fakültəsinin 8 tələbəsi festivalda iştirak etmiş, III kurs tələbəsi Günel Rəhimova biologiya ixtisası üzrə I yerə, ən gözəl layihə nominasiyası üzrə II yerə layiq görülmüş, digər 7 tələbəyə isə sertifikat təqdim olunmuşdur. Mühəndislik fakültəsi üzrə III Qış Elm Festivalında 3 layihə üzrə 5 tələbə iştirak etmiş, onlardan 3-ü II yerə layiq görülmüş, digər  2 tələbəyə isə isə sertifikatlar təqdim olunmuşdu. İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsindən isə 3 tələbə iştirak etmiş və onlar İqtisadiyyat ixtisası üzrə II yerə layiq görülmüşlər. Beləliklə, III Qış Elm Festivalında universitetimizi təmsil edən tələbələr IV kurs tələbəsi Eldar Müzəffərov, III kurs tələbələri Arzu Qayıbova, Lamiə Məmmədova, Fizika və elektroenergetika fakultəsinin IV kurs tələbəsi Tohid Əliyev  sertifikatla mükafatlandırıldılar.
Mükafatlandırma mərasimində BMU-nun prorektoru professor Həmzağa Orucov çıxış edərək qalibləri təbrik etdi.

Главная страница | Новости | В Бакинском инженерном университете состоялся «III Зимний научный фестиваль»
Yerləşdirilmə tarixi : 22 Декабрь 2017 16:23
В Бакинском инженерном университете состоялся «III Зимний научный фестиваль»
Студенческим научным обществом БИУ был проведен III Зимний научный фестиваль. На фестивале было представлено около 100 проектов студентов и учащихся более 20 вузов и средних школ. Проекты относились к различным категориям: язык и литература,  инженерия, биология, физика, химия, математика и экономика.
Ректор БИУ профессор Хавар Мамедов принял участие в фестивале,  ознакомился и проектами и пожелал участникам успехов. В своем выступлении ректор отметил, что фестиваль будет способствовать повышению у молодежи интереса к науке  и послужит мотивацией к тому,  чтобы они серьезно занимались исследованиями.
После демонстрации проектов состоялась церемония награждения. Победители были награждены дипломами и сертификатами. Следует отметить,  что 8 студентов факультета Химии и биологии СГУ принимали участие в фестивале. Студентка III курса Гюнель Рагимова заняла I место в проекте «биология», а по номинации самый лучший проект - II место. Остальные 7 студентов получили сертификаты.
Факультет Инженерии СГУ был представлен 3 проектами 5 студентов. 3 студента были удостоены II места, а остальные 2 студента получили сертификаты.
Факультет Экономии и управления на фестивале представляли 3 студента,  которые были удостоены II места. Таким образом,  студенты СГУ,  участвовавшие в фестивале Эльдар Музаффаров (IV курс),  Арзу Гаибова (III курс),  Ламия Мамедова (III курс),  и Тохид  Алиев получили сертификаты.