Əsas səhifə | Xəbərlər | Universitetin rektoru avtoqəzada xəsarət alan tələbələrlə görüşdü
Yer üzünə gələn hər bir insan alın yazısı ilə doğulur. Kimi qısa, kimi də uzun ömür yolunda müxtəlif hadisələr, ağrı-acılar, sevgi, sevinc dolu məqamlarla üzləşir. Sevinc paylaşdıqca çoxalan kimi, kədər paylaşdıqca azalar. Sumqayıt Dövlət Universitetinin bir qrup tələbəsinin üzləşdiyi faciə zamanı kollektivimiz bunun bir daha canlı şahidi oldu. Faciədən sonra ölkənin müxtəlif guşələrindən gələn başsağlığı, teleqramlar, telefon zəngləri xalqımızın milli –mənəvi dəyərlərə ehtiramına sədaqətini nümayiş etdirdi.
Martın 31-də rektor professor Elxan Hüseynov, Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz Hüseynovun, fakültə dekanlarının və Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Nemət İbayevin iştirakı ilə avtoqəza zamanı yaralanmış 19 tələbəmizi çay süfrəsi arxasında qəbul etdi və onları aramızda görməyindən məmnunluğunu bildirdi. Rektor Bakıdakı 1 saylı Kliniki Tibbi Mərkəzdə müalicəsi davam edən üç nəfər tələbəmizin də tezliklə sağalmasını arzuladı. Faciəvi şəkildə dünyasını dəyişmiş tələblərin xatirələri dərin ehtiramla yad edildi. Bildirildi ki, səhər övladlarını dərsə yola salan valideynlər az sonra onların cəsədlərini qarşılayıblar. Bu böyük faciədir. Təbii ki, bu faciə universitetimiz üçün də olduqca sarsıdıcı, ağır bir itki oldu. Belə bir faciənin xalqımıza bir daha üz verməməsini arzuladı.
Sonra  rektor ayrı –ayrılıqda tələbələrin səhhətləri ilə maraqlandı, problemlərini dinlədi və yerindəcə həlli üçün göstərişini verdi. Rektor professor Elxan Hüseynov  onu da diqqətə çatdırdı ki, Bakıdan gələn tələbələrimizin rahat gediş-gəlişini təmin etmək məqsədi ilə müvafiq qurumlara müraciət edilib. İnanıram ki,  bu məsələ öz müsbət həllini tapacaq. Sizə tövsiyyəm budur ki, qanunsuz fəaliyyət göstərən nəqliyyat vasitəsindən istifadə etməyəsiniz, öz təhlükəsizliyinizi qoruyun, ən əsası valideyninizi düşünün.
Tələbələr də öz növbələrində hadisə baş verən gündən bu günədək onların yanında olan, maddi və mənəvi dəstək göstərən  universitetin rektoru professor Elxan Hüseynova, prorektorlara, fakültə dekanlarına, müəllim- tələbə heyətinə, həmçinin Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı cənab Zakir Fərəcova, millət vəkillərinə, onların sağlamlığının keşiyinində duran peşəkar həkimlərə və digər universitetlərin tələbələrinə təşəkkürlərini bildirdilər.

Главная страница | Новости | Ректор университета встретился со студентами, пострадавшими в автоаварии
Yerləşdirilmə tarixi : 31 Март 2017 18:03
Ректор университета встретился со студентами, пострадавшими в автоаварии
31 Марта ректор профессор Эльхан Гусейнов, проректор по гуманитарным вопросам доцент Рамиз Гусейнов, деканы факультетов  и председатель студенческого профсоюзного комитета Немат Ибаев встретились за чайным столом с 19 студентами, пострадавшими в автоаварии. Ректор выразил удовлетворение и радость по поводу встречи со  студентами и пожелал скорейшего выздоровления оставшимся трем студентам, которые продолжают лечиться в Бакинском клиническом медицинском центре №1. Присутствующие почтили память погибших в автоаварии студентов. Ректор профессор Эльхан Гусейнов сказал, что трагическая гибель студентов  потрясла коллектив университета. Он выразил соболезнование семьям погибших и отметил, что для родителей студентов это невосполнимая потеря, с которой невозможно смириться.
Ректор поинтересовался самочувствием студентов  и выслушал их проблемы,  которые будут решены в ближайшее время.
Далее профессор Эльхан Гусейнов сказал  студентам, что для обеспечения безопасности студентов, приезжающих на занятия из Баку, будет выделен удобный транспорт. С этим вопросам руководство университета уже обратилось в соответствующие структуры. Ректор посоветовал студентам не пользоваться транспортом, который не имеет разрешения на работу.
Студенты выразили благодарность ректору университета Эльхану Гусейнову, проректорам, деканам, педагогическому и студенческому составу  университета, а также главе Сумгаитской исполнительной власти Закиру Фараджеву, депутатам и врачам, лечивших их, за моральную и материальную поддержку, которая оказывалась им с первого дня трагедии.