Əsas səhifə | Xəbərlər | “Karyerada ilk addımlar” adlı təcrübə layihəsi çərçivəsində tələbələrlə görüş keçirildi
“Karyerada ilk addımlar” adlı təcrübə layihəsi çərçivəsində tələbələrlə görüş keçirildi
Son zamanlar Sumqayıt Dövlət Universitetinin ASC “Standart Insurance” Sığorta şirkəti və digər sığorta şirkətləri arasında əməkdaşlıq əlaqələri güclənir. Mütəmadi olaraq ASC “Standard Insurance” şirkətinin nümayəndələri universitetdə tələbələrlə görüşlər keçirirlər.
Noyabrın 18-də Sumqayıt Dövlət Universitetində ASC “Standard Insurance” Sığorta Şirkətinin təşəbbüsü, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin təşkilatçılğı ilə “Karyerada ilk addımlar” adlı təcrübə layihəsi çərçivəsində tələbələrlə növbəti görüş keçirildi.
Görüşdə “Standart Insurance” Sığorta şirkətinin Müştəri xidməti şöbəsinin rəisi Rüstəm Əhmədov, şirkətin Sumqayıt nümayəndəliyinin direktoru Nizami Ələmov, Müştəri xidməti şöbəsinin mütəxəssisi Əkbər Novruzzadə, İnsan resursları və kargüzarlıq şöbəsinin mütəxəssisi Humay Sadıxova, satış mütəxəssisi Lalə Rəsulova, “Qala” sığorta şirkətinin Sumqayıt nümayəndəliyinin rəhbəri İlqar Zülfüqarov və İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbələri iştirak etdilər.
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva qonaqları salamladı, universitetdə görməkdən məmnun olduğunu dedi, tələbələrin istehsalat təcrübəsində iştirakının təmin olunması, həmçinin magistrantların işlə təmin edilməsi istiqamətində yaradılan şəraitdən, görülən işlərdən və bu sahədə qazanılan uğurlardan danışdı. Tələbələrə yaradılan bu şəraitdən faydalanmağı tövsiyə etdi.
Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev çıxış edərək, tələbələrlə bu cür görüşlərin keçirilməsinin onların gələcək karyeraları üçün olduqca vacib bir addım olduğunu bildirdi, həmçinin karyerada ilk addımları atmaq üçün zəruri olan məqamlardan bəhs etdi.
Sığorta şirkətlərinin nümayəndələri: Rüstəm Əhmədov, Nizami Ələmov, İlqar Zülfüqarov çıxış edərək, sığorta sahəsində olan inkişaf barəsində geniş məlumat verdilər, sığorta bazarında yeni nəsil sığortaçılara ciddi ehtiyac olduğunu xüsusi qeyd edərək bildirdilər ki, görüşün də əsas məqsədi təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlığın təşkili, peşəkar istiqamətləndirmə, sığorta və maliyyə işində ixtisaslaşan tələbələrə dəstək verilməsidir.
Eyni zamanda Azərbaycanda sığorta bazarında mövcud vəziyyət haqqında tələbələrlə müzakirələr aparıldı, onları maraqlandıran suallar sığorta şirkətlərinin nümayəndələri tərəfindən cavablandırıldı.

Главная страница | Новости | В рамках опытного проекта «Первые шаги в карьере» была проведена встреча со студентами
В рамках опытного проекта «Первые шаги в карьере» была проведена встреча со студентами
В последние годы укрепляются связи сотрудничества Сумгаитского государственного университета с ОАО “Standart Insurance” и др. страховыми компаниями. Сотрудники ОАО “Standart Insurance” регулярно встречаются со студентами СГУ.
18 ноября по инициативе страховой компании “Standart Insurance” и организационной поддержке факультета Экономики и управления в СГУ состоялась очередная встреча со студентами в рамках опытного проекта «Первые шаги в карьере».
Во встрече участвовали начальник Отдела обслуживания клиентов страховой компании “Standart Insurance” Рустам Ахмедов, директор Сумгаитского представительства компании Низами Алемов, специалист по обслуживанию клиентов Акпер Новруззаде, специалист Отдела человеческих ресурсов и делопроизводства Хумай Садыхова, специалист по продажам Лала Расулова, руководитель Сумгаитского представительства страховой компании «Гала» Ильгар Зульфугаров и студенты факультета Экономики и управления.
Декан факультета Экономики и управления доцент Айнура Яхъяева приветствовала гостей. Она рассказала об обеспечении участия студентов на производственной практике, об условиях, созданных для магистрантов по обеспечению их работой, проделанной работе и успехах в области развития образования.
Зав. кафедрой финансов и бухгалтерского учета доцент Логман Абдуллаев в своем выступлении отметил, что подобные мероприятия оказывают положительное влияние на построение карьеры студентами в будущем. Зав. кафедрой также коснулся важных моментов, необходимых для первых шагов в карьере.
Выступившие на встрече представители страховых компаний Рустам Ахмедов, Низами Алемов и Ильгар Зульфугаров сказали, что проведение таких встреч помогает студентам в построении карьеры. Они рассказали о том, какие шаги необходимо предпринять в её начале.
Также выступающие отметили, что на страховом рынке требуются страховые специалисты нового поколения, а подобные мероприятия оказывают содействие студентам, обучающимся по специальности финансы и страхование. Затем со студентами были проведены обсуждения по положению страховых рынков, а также прозвучали ответы на вопросы студентов.