Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun startup komandası “İnnocamp” düşərgəsində sertifikatla mükafatlandırıldı
SDU-nun startup komandası “İnnocamp” düşərgəsində sertifikatla mükafatlandırıldı
Avqustun 29-dan 31-dək Şamaxıda startapçı tələbələr üçün “İnnocamp” innovasiya yay düşərgəsi keçirildi. Düşərgədə Bakı, Sumqayıt, Naxçıvan, Lənkəran, Gəncə, Mingəçevir, Şəki, Sabirabad, Zaqatala, Şamaxı, Göyçay və Tovuz şəhərlərində baş tutmuş startap turlarının finalçıları iştirak etdi. 18 komandanı təmsil edən 54 tələbə üçün marketinq, dizayn və təqdimatların hazırlanması üzrə təlimlər keçirildi.
Düşərgədə Sumqayıt Dövlət Universitetinin startup komandası uğurla təmsil olundu. Komanda üzvləri Tayfun Hacılı, Vüsal Hacıyev, Seymur Talıbov, Zahir Tahirli düşərgədə "Part of me " layihəsini təqdim etdilər. Layihənin məqsədi ölkəmizdə əlillər üçün suni ayağın daha ucuz qiymətə hazırlanması idi. Komandamız 3 gün davam edən təlimlərdə aktiv iştirak etdi və öz startaplarının inkişafı üçün mütəxəssislərdən dəyərli məlumatlar aldı.
İştirakçılara startup ekosistemi, ideyanı biznesə çevirməyin yolları barədə məlumat verildi. Düşərgədə bu sahədə bilik mübadiləsi aparıldı və ümumi ekosistemin formalaşdırılması müzakirə edildi.
Qeyd edək ki, “İnnocamp” innovasiya yay düşərgəsi Şamaxıda Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Heydər Əliyev Fondunun “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi, Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu, BMT-nin İnkişaf Proqramı, “İ2B-İdeyadan Biznesə” layihəsi çərçivəsində keçirildi.

Главная страница | Новости | Команда стартап СГУ получила сертификат в летнем лагере “İnnocamp”
С 29 по 31 августа в Шемахе проводился инновационный летний лагерь “İnnocamp” для студентов участвующих в проектах стартап.
В летнем лагере участвовали финалисты тура стартап, состоявшегося в Баку, Сумгаите, Нахчивани, Ленкорани, Гяндже, Мингячевире, Шеки, Сабирабаде, Загатале, Шемахе, Гёйчае и Товузе. Для 54 студентов, представляющих 18 команд, проводились тренинги по маркетингу, дизайну и презентации.
Команду стартап Сумгаитского государственного университета представляли в летнем лагере Тайфун Гаджылы, Вюсал Гаджиев, Сеймур Талыбов, Захир Тахирли с проектом “Part of me”.
В проекте предлагается более дешевый способ изготовления протезов для инвалидов, лишившихся ног.
Команда СГУ активно участвовала в тренингах, длившихся 3 дня, и получила ценные советы от специалистов.
Участники получили информацию об экосистеме стартап, путях превращения идеи в бизнес. Был проведен обмен мнением и обсуждение формирования общей экосистемы.
Следует отметить, что инновационный летний лагерь “İnnocamp” проводился в рамках проекта «İ12B-От идеи к бизнесу» Министерства транспорта, связи и высоких технологий, ОО «Регионального развития» Фонда Гейдара Алиева, Фонда молодёжи Азербайджанской Республики, Программы развития ООН.