Əsas səhifə | Xəbərlər | Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş “Unudulmaz həyat yolu” adlı tədbir keçirildi
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş “Unudulmaz həyat yolu” adlı tədbir keçirildi
Mayın 7-də Riyaziyyat fakültəsinin təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş “Unudulmaz həyat yolu” adlı tədbir keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə fakültənin dekanı dosent Zəfər Hüseynov açaraq bildirdi ki, Azərbaycan xalqının ümummilli lideri, dünya şöhrətli siyasətçi, müdrik dövlət xadimi Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümü respublikanın hər yerində olduğu kimi Sumqayıt Dövlət Universitetində də böyük təntənə ilə qeyd edilir. Azərbaycan xalqının ictimai-siyasi həyatında, dövlətçilik tarixində özünəməxsus rol oynamış ümummilli liderimiz Heydər Əliyev dövlətçilik konsepsiyasının, ənənələrinin yaradılmasında əvəzsiz xidməti olmuş və adını qızıl hərflərlə Azərbaycan tarixinə yazmışdır. Odur ki, hələ sağlığında canlı əfsanəyə çevrilən Heydər Əliyevə ümumxalq sevgisi illər ötdükcə daha da artır. Ümummilli lider Heydər Əliyevin 1993-cü ildən başladığı xilaskarlıq və quruculuq missiyasını bu gün onun layiqli davamçısı, ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyev uğurla davam etdirir. Cənab İlham Əliyevin gərgin səyi ilə Azərbaycan dövlətçiliyinin daha da möhkəmləndirilməsinə, xalqın həyat səviyyəsinin yüksəlməsinə xidmət edən çoxsaylı dövlət proqramları uğurla həyata keçirilir, ölkədə tam ictimai-siyasi sabitlik hökm sürür, yeni iş yerləri yaradılır, əhalinin rifah halı gündən-günə yaxşılaşır.
Ümummilli lider Heydər Əliyev haqqında videoçarx nümayiş etdirildi.
Tədbirdə tələbələr: Mahir Məmmədov, Cəsarət Surxayev və Səadət Tahirlinin ifalarında “Torpağın səsi” adlı musiqi, Hicran Qurbanova, Nərmin Abdullazadə, Nəcəf Nəcəfzadənin ifasında “Heydər” şeiri, Çinarə Köçərlinin ifasında “Azərbaycan” mahnısı sədaları altında tələbələrimizin hazırladığı səhnəcik və ”Səma” rəqs qrupunun ifasında rənarəng rəqslər nümayiş olundu.

Home | News | THE EVENT “MEMORABLE LIFE”, DEDICATED TO 96TH ANNIVERSARY OF NATIONAL LEADER HEYDAR ALIYEV
Yerləşdirilmə tarixi : 07 May 2019 13:44
THE EVENT “MEMORABLE LIFE”, DEDICATED TO 96TH ANNIVERSARY OF NATIONAL LEADER HEYDAR ALIYEV
On May 7, the event entitled “Memorable life” was held, dedicated to 96th anniversary of national leader Heydar Aliyev by the organization of Mathematics faculty.
National leader Heydar Aliyev’s memory commemorated with one minute silence.
Commencing the event with welcome speech, dean of the faculty docent Zafar Huseynov noted: “96th anniversary of national leader of Azerbaijan, well-known politician, wise state figure Heydar Aliyev is celebrated solemnly at all regions of the republic, as well as at Sumgayit State University. He formulated the political and economic bases of independent Azerbaijani statehood, realized the dream of the nation of being sovereign and powerful. After returning to the power in 1993 by the demand of the people, Great leader prevented civil war and achieved the status of ceasefire. Novel thoughts will be expressed about him even after hundred years, since the period he led the country is the glorious page of our statehood history. The policy of Heydar Aliyev is successfully carried on by the President Ilham Aliyev. State programs issued by him are successfully implemented, new workplaces are opened, and welfare of population is bettered”.
Afterwards, the video about Heydar Aliyev displayed.
The students: Mahir Mammadov, Jesarat Surkhayev and Seadat Tahirli performed “Voice of land”, Hijran Gurbanova, Narmin Abdullazade, Najaf Najafzade – the poem “Heydar”, Chinara Kocharli – the song “Azerbaijan”.
At the end our three-colored flag brought to the scene with sounding the song “Heydar khalqim deyecek”.