Əsas səhifə | Xəbərlər | ERASMUS+EQAC LAYİHƏSİ ÇƏRÇİVƏSİNDƏ MƏLUMAT GÜNÜ
Martın 14-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin müəllim heyəti, laborant və tütorları üçün ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində “Tədris və öyrənmə prosesində keyfiyyət təminatı” mözusunda məlumat günü keçirildi.
Tədbir Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz Hüseynov, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova, şöbənin əməkdaşı Nihad Hüseynov, Qiymətləndirmə və keyfiyyətə nəzarət bölməsinin əməkdaşı Sədaqət Fətullayevanın moderatorluğu ilə aparıldı.
Tədbirin keçirilməsində məqsəd layihənin iş planına uyğun olaraq, universitet heyətini EQAC layihəsi və yaradılacaq Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin fəaliyyəti haqqında məlumatlandırmaq, layihə çərçivəsində həyata keçirilmiş London səfərlərindən öyrənilən təcrübələri bölüşmək, eləcə də atılacaq növbəti addımlar – sorğular, monitorinq və müvafiq tədbirləri müzakirə etməyi təşkil edirdi.
Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz Hüseynov iştirakçıları salamlayaraq layihə haqqında ümumi məlumat verdi və sözü layihənin meneceri t.f.d. Samirə Məmmədovaya verərək tədbiri açıq elan etdi.
Samirə Məmmədova ERASMUS+EQAC layihəsi və Birləşmiş Krallığın Midlsaks Universiteti haqqında iştirakçılarda ümumi biliklərin yaranması üçün geniş təqdimatla çıxış etdi və təlimlərdə öyrəndiklərini bölüşərək universitetin beynəlxalq əlaqələrinin genişləndirlməsi üçün ERASMUS+KA2 layihələrinin vacibliyini vurğuladı, universitet heyətinin dil biliklərinin inkişaf etdirilməsini və xarici layihələr çərçivəsində mübadilədə iştirak etməyi tövsiyə etdi.
Şöbə əməkdaşı Nihad Hüseynov “Öyrənmə nəticələri” mövzusunda, Sədaqət Fətullayeva “Bloom taksonomiyası” mövzusunda təqdimatla çıxış etdilər.
Məlumat üçün qeyd edək ki, Middlesax universiteti 1878-ci ildə yaradılmışdır. 40000 tələbəsi vardır. Onun Malta və Dubayda filialları fəaliyyət göstərir.

Главная страница | Новости | Информационный день в рамках проекта ERASMUS+EQAC
14 марта в Сумгаитском государственном университете в рамках проекта ERASMUS+EQAC был проведён информационный день на тему «Обеспечение качества в процессе изучения и обучения» для преподавателей, лаборантов и тюторов.
Модераторами мероприятия являлись проректор по гуманитарным вопросам доцент Рамиз Гусейнов, зав. Отделом международного сотрудничества д.ф.и. Самира Мамедова, сотрудник отдела Нихад Гусейнов, сотрудница Отдела обеспечения качества Садагат Фатуллаева.
Целью проекта является информирование сотрудников университета о проекте EQAC и деятельности Центра обучения качества, согласно плану проекта, распространение опыта, полученного во время рабочей поездки сотрудников в Лондон, также обсуждение предстоящей работы по организации опросов, мониторингов и соответствующих мероприятий.
Проректор по гуманитарным вопросам доцент Рамиз Гусейнов дал подробную информацию о проекте и предоставил слово менеджеру проекта д.ф.и. Самире Мамедовой, объявив мероприятие открытым.
Самира Мамедова выступила с презентацией проекта ERASMUS+EQAC и Мидлсекского университета Объединенного королевства Великобритании. Она сказала, что для расширения международного сотрудничества очень важен проект ERASMUS+КА2 и посоветовала сотрудникам университета развивать свои языковые знания и участвовать в зарубежных проектах по обмену.
Сотрудник отдела Нихад Гусейнов выступил с презентацией на тему «Результаты обучения», а Садагат Фатуллаева – на тему «Таксономия Блума».
Следует отметить, что Мидлсекский университет был создан в 1978-ом году и в нем обучаются 40000 студентов. Его филиалы функционируют в Мальте и Дубае.