Əsas səhifə | Xəbərlər | “I2B - İdeyadan Biznesə” layihəsi çərçivəsində tələbələrimizin “Part of me”, “Keep hot” və “Military modul” layihələri qalib oldu
“I2B - İdeyadan Biznesə” layihəsi çərçivəsində tələbələrimizin “Part of me”, “Keep hot” və “Military modul” layihələri qalib oldu
Sumqayıt şəhərinin ən uğurlu startap layihələri artıq bəllidir. “I2B - İdeyadan Biznesə” layihəsi çərçivəsində keçirilən startap turunun növbəti ünvanı Sumqayıt şəhər Heydər Əliyev Mərkəzi oldu.
Martın 6-da baş tutan startap turuna Sumqayıt Dövlət Universiteti və onun nəzdində fəaliyyət göstərən Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecindən 100-dən çox iştirakçı qatıldı.
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Heydər Əliyev Fondunun “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi, Azərbaycan Gənclər Fondu, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramı, “Microsoft” və “Azercell” şirkətləri tərəfindən birgə həyata keçirilən “I2B – İdeyadan Biznesə” layihəsi çərçivəsində baş tutan turlar startap hərəkatının genişləndirilməsinə və vətəndaşların innovativ ideyalarının gerçəkləşdirilməsinə dəstək məqsədi ilə reallaşdırılır.
İdeyası olan iştirakçılardan ibarət 10 komanda formalaşdırıldı və komandalar peşəkar mentorlar tərəfindən müsabiqəyə hazırlandı.
Müsabiqədə komandalar öz ideyalarını münsiflər heyəti qarşısında təqdim etdilər. Komanda rəhbərlərinin təqdimatlarından sonra sual-cavab və layihənin müzakirəsi aparıldı.
İkinci hissənin sonunda mütəxəssislərdən ibarət münsiflər Sumqayıt şəhəri üzrə I, II və III yerlərin qaliblərini müəyyənləşdirdilər.
Müsabiqədə I, II və III yerlərə Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələrinin müvafiq olaraq “Part of me”, “Keep hot” və “Military modul” layihələri layiq görüldü. Tədbirin yekununda qaliblər təşkilatçılar və tərəfdaşlar tərəfindən mükafatlandırıldılar.
Qeyd edək ki, respublikanın rayon və şəhərləri üzrə startap turlarının qalibləri Bakıda keçiriləcək Milli Finalda iştirak hüququ qazanır. Milli Finalda 1-ci, 2-ci və 3-cü yerləri tutan komandalar layihədə nəzərdə tutulmuş əsas mükafatlara sahib olacaqlar.
Bundan əlavə, startap turları çərçivəsində qalib gələn layihələr mentor xidmətləri, investisiyaların cəlb olunması, o cümlədən uğurlu startapların xaricə göndərilməsi və beynəlxalq tədbirlərə cəlb olunması imkanları ilə təmin olunacaq.

Home | News | “PART OF ME”, “KEEP HOT” AND “MILITARY MODULE” PROJECTS OF OUR STUDENTS WERE WINNERS WITHIN “I2B-FROM IDEA TO BUSINESS” PROJECT
Yerləşdirilmə tarixi : 07 March 2019 11:11
“PART OF ME”, “KEEP HOT” AND “MILITARY MODULE” PROJECTS OF OUR STUDENTS WERE WINNERS WITHIN “I2B-FROM IDEA TO BUSINESS” PROJECT
The startup tour within “I2B – From idea to business” project held at Heydar Aliyev Center of Sumgayit city.
More than 100 participants took part from Sumgayit State University and Sumgayit State Technical College under SSU in startup tour, which took place on March 6.
The tours within “I2B – From idea to business” project are run with the aim of support for expanding startup activity and realizing innovative ideas of citizens, which are jointly executed by Ministry of Transport, Communication and High Technologies, “Regional Development” Public Unity under Heydar Aliyev Foundation, Azerbaijan Youth Foundation, Development Program of United Nations Organization, “Microsoft” and “Azercell” companies.
10 teams were formed, consisting of participants with ideas and the teams were prepared to the competition by professional mentors.
The teams presented their ideas to jury. After the presentation of team leader, they discussed the project.
The jury determined the winners of I, II and III places on Sumgayit city at the end of second part.
The students of Sumgayit State University awarded I, II and III places with “Part of me”, “Keep hot” and “Military module” projects. The winners awarded by organizers and partners.
It is worth to note that the winners of startup tours on regions and cities of the Republic gain the right to participate at National Final, which will be held in Baku. The winners of I, II and III places in National Final will gain the main awards.